Norwich & District Snooker League -
Administrator - Jimmy Cross | jimmy.cross75@gmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Jim Brodie Trophy - Open Six Reds | Open Snooker Pairs | Open Snooker Singles | Open Snooker Subsidiary | Open Team KO | Senior Pairs (over 40's) | Senior Singles (over 40's) | Super Senior Pairs (over 60's) | Super Senior Singles (over 60's) |
Open Snooker Pairs
  Match Date
Home Players
 
Away Players
Preliminary Round
1
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(Woodside Wizards) Jon Hubbard
(Woodside Wizards) Paul Kay
2 - 3
David Church (Woodside Dragons)
Carl Gill (Woodside Dragons)
2
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(Spireites A) Andy Rose
(Spireites A) Jimmy Cross
2 - 3
Steve Waldron (Broadland A)
Steve Johnson (Broadland A)
3
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(St Philips A) Allen Cheetham
(St Philips B) TJ Cheetham
0 - 3
Gary Griffin (Spireites C)
Paul Gifford (Spireites C)
4
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(Woodside Rockets) Grant Miles
(Woodside Rockets) Chris Zanone
3 - 1
Simon Gooda (Spireites B)
Steve Knowles (Spireites B)
5
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(Woodside Dragons) Jinyoung Foulger
(Spireites B) Orin Drake
3 - 0
Ray Levers (Spireites D)
Paul Parke (Spireites D)
Quarter-Final
6
By Saturday, February 24, 2018 (22:00)
(Woodside Rockets) Grant Miles
(Woodside Rockets) Chris Zanone
0 - 3
Jinyoung Foulger (Woodside Dragons)
Orin Drake (Spireites B)
7
On Saturday, February 24, 2018 (22:00)
(Broadland A) Steve Waldron
(Broadland A) Steve Johnson
3 - 1
Gary Griffin (Spireites C)
Paul Gifford (Spireites C)
8
On Saturday, February 24, 2018 (22:00)
(Woodside Wizards) Michael Hubbard
(Woodside Wizards) Ben Hubbard
0 - 3
Graham Neave (Woodside Warriors)
Andy Hawes (Gothic)
9
On Saturday, February 24, 2018 (22:00)
(Woodside Dragons) David Church
(Woodside Dragons) Carl Gill
1 - 3
Darren Rix (Woodside Dragons)
Luke Pinches (Woodside Dragons)
Semi-Final
10
By Saturday, April 07, 2018 (22:00)
(Broadland A) Steve Waldron
(Broadland A) Steve Johnson
3 - 2
Graham Neave (Woodside Warriors)
Andy Hawes (Gothic)
11
By Saturday, April 07, 2018 (22:00)
(Woodside Dragons) Darren Rix
(Woodside Dragons) Luke Pinches
3 - 1
Jinyoung Foulger (Woodside Dragons)
Orin Drake (Spireites B)
Final
12
On Tuesday, April 24, 2018 (19:00)
(Woodside Dragons) Darren Rix
(Woodside Dragons) Luke Pinches
2 - 3
Steve Waldron (Broadland A)
Steve Johnson (Broadland A)