Norwich & District Handicap League -
Administrator - Jimmy Cross | jimmycross75@gmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups H'cap Snooker Pairs | H'cap Snooker Singles | H'cap Snooker Subsidiary | H'cap Team KO |
H'cap Snooker Pairs
  Match Date
Home Players
 
Away Players
Preliminary Round
1
Saturday, November 11, 2017 (22:00)
(Woodside C) Michael Hubbard
(Woodside A) Andy Hubbard
0 - 3
David Church (Woodside Whirlwinds)
Luke Pinches (Woodside C)
First Round
2
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(Woodside Whirlwinds) David Church
(Woodside C) Luke Pinches
3 - 1
Richard Floate (Ludham A)
Finley Brown (Ludham A)
3
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(St Faiths Centre) Gareth Bartholomew
(St Faiths Centre) Greg Twiddy
3 - 0
Ray Levers (Spireites )
Paul Parke (Spireites )
4
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(Broadland A) Roberto Facchini
(Broadland A) Dennis Potter
0 - 3
Darryl Newman (St Philips A)
Malcolm Myers (St Philips A)
5
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(Woodside A) Sam Betts
(Woodside A) Shane Pickett
3 - 1
Simon Gooda (Canary Social)
Kevin  Joyce (Canary Social)
6
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(Canary Social) Colin Dunger
(Canary Social) Andrew Fidler
3 - 1
Jon Hubbard (Woodside C)
Ben Hubbard (Woodside C)
7
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(St Faiths Centre) Steve Curtis
(St Faiths Centre) Sean Curtis
2 - 3
Adrian Surridge (Bayer)
Lyndon Surridge (Bayer)
8
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(Spireites) Andy Rose
(Spireites) Shaun Savory
3 - 1
Alan Webster (St Philips A)
Mal Rowan (St Philips A)
9
Saturday, January 13, 2018 (22:00)
(St Philips C) Allen Cheetham
(St Philips C) TJ Cheetham
1 - 3
Robert Curtis (St Faiths Centre)
Malcolm Stolly (St Faiths Centre)
Quarter-Final
10
By Saturday, February 24, 2018 (22:00)
(St Faiths Centre) Robert Curtis
(St Faiths Centre) Malcolm Stolly
3 - 1
Andy Rose (Spireites )
Shaun Savory (Spireites )
11
On Saturday, February 24, 2018 (22:00)
0 - 3
David Church (Woodside Whirlwinds)
Luke Pinches (Woodside C)
12
On Saturday, February 24, 2018 (22:00)
(St Faiths Centre) Gareth Bartholomew
(St Faiths Centre) Greg Twiddy
0 - 3
Sam Betts (Woodside A)
Shane Pickett (Woodside A)
13
On Saturday, February 24, 2018 (22:00)
(Canary Social) Colin Dunger
(Canary Social) Andrew Fidler
3 - 0
Darryl Newman (St Philips A)
Malcolm Myers (St Philips A)
Semi-Final
14
By Saturday, April 07, 2018 (22:00)
(Canary Social) Colin Dunger
(Canary Social) Andrew Fidler
1 - 3
Sam Betts (Woodside A)
Shane Pickett (Woodside A)
15
On Saturday, April 07, 2018 (22:00)
(St Faiths Centre) Robert Curtis
(St Faiths Centre) Malcolm Stolly
0 - 3
David Church (Woodside Whirlwinds)
Luke Pinches (Woodside C)
Final
16
On Tuesday, April 17, 2018 (19:00)
(Woodside Whirlwinds) David Church
(Woodside C) Luke Pinches
3 - 2
Sam Betts (Woodside A)
Shane Pickett (Woodside A)