Otley Snooker League -
Administrator - John Allen | otleysnookerleague@live.co.uk | 07804 285378
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Doubles Cup | George Emmett Trophy | Ronnie Lee Trophy | Singles Cup | Veterans |
Doubles Cup
  Match Date
Home Players
Hcp
 
Hcp
Away Players
Preliminary Round
1
By Friday, November 30, 2018
Carl Parkin
(Burley Social B)
Adam Simpson
(Burley Social B)
16
2 - 0
15
Jason Browne
(Burley Social A)
Lee Davey
(Burley Social A)
2
By Friday, November 30, 2018
Darren Mitchell
(Hawkhill)
Andy Jacques
(Hawkhill)
2
2 - 0
9
Richard Smith
(Burley Social B)
Andy Dobson
(Burley Social B)
3
By Friday, November 30, 2018
Richard Chadwick
(Burley Social A)
Nick Miller
(Burley Social A)
3
2 - 0
7
Jez Benn
(Menstone B)
Aimee Benn
(Menstone B)
4
By Friday, November 30, 2018
Adam Smithson
(Hollygarth A)
Ian Turton
(Hollygarth A)
-10
2 - 0
26
John Allen
(Falcon A)
Geoff Sheard
(Falcon B)
5
By Friday, November 30, 2018
Mick Rhodes
(Otley Social)
Eric Bell
(Otley Social)
-
15
Adam Cohen
(Hawkhill)
David Waite
(Hawkhill)
6
By Friday, November 30, 2018
Phil Smith
(Addingham)
Andrew Coates
(Addingham)
0
1 - 2
-15
Paul Dearing
(Menstone D)
David Horrix
(Menstone C)
First Round
7
By Tuesday, January 29, 2019
Karen Walton
(Hawkhill)
Glynnis Hartley
(Hawkhill)
30
2 - 0
21
Malcolm Osborne
(Falcon B)
Dave Boyd
(Falcon A)
8
By Tuesday, January 29, 2019
Richard Potter
(Otley Cons A)
Rod Brumfitt
(Otley Cons A)
19
0 - 2
-10
Ian Turton
(Hollygarth A)
Adam Smithson
(Hollygarth A)
9
By Tuesday, January 29, 2019
Richard Chadwick
(Burley Social A)
Nick Miller
(Burley Social A)
3
2 - 0
2
Andy Jacques
(Hawkhill)
Darren Mitchell
(Hawkhill)
10
By Tuesday, January 29, 2019
Simon Ellner
(Yeadon Cons A)
Mark Walker
(Yeadon Cons A)
16
2 - 0
-12
Steve Parker
(Hawkhill)
Derek Coleman
(Hawkhill)
11
On Tuesday, January 29, 2019
Keith Prince
(Hollygarth B)
John Mckie
(Hollygarth B)
15
2 - 0
16
Carl Parkin
(Burley Social B)
Adam Simpson
(Burley Social B)
12
By Tuesday, January 29, 2019
David Graham
(Menstone B)
Jonny Westcott
(Menstone B)
7
2 - 0
16
Mark Davis
(Falcon B)
Ben Davis
(Falcon B)
13
By Tuesday, January 29, 2019
Chris Jones
(Addingham)
Dave Dixon
(Addingham)
21
1 - 2
1
Robert Thompson
(Menstone C)
Stephen Burrows
(Menstone D)
14
By Tuesday, January 29, 2019
Graham Elsworth
(Yeadon Cons A)
John Harrison
(Yeadon Cons A)
-11
0 - 2
-19
Andy Harrison
(Yeadon Libs)
Paul Wiseman
(Yeadon Libs)
15
By Tuesday, January 29, 2019
Brian Westcott
(Guiseley Bowls)
Harold Longster
(Falcon B)
15
2 - 1
-5
John Steval
(Falcon B)
Mark New
(Falcon B)
16
By Tuesday, January 29, 2019
Paul Smith
(Addingham)
Robert Neilson
(Addingham)
20
2 - 0
23
Jevan Pullan
(Otley Cons B)
John Hargreaves
(Otley Cons B)
17
By Tuesday, January 29, 2019
Kathryn Jones
(Highroyds A)
Ivan Lee
(Highroyds A)
30
0 - 2
10
Mohammad Abubakr
(Menstone C)
Oliver Burrows
(Menstone C)
18
By Tuesday, January 29, 2019
Raymond Clarke
(Falcon A)
Mick Brown
(Falcon A)
25
2 - 1
29
Ken Lodge
(Yeadon Cons A)
Tommy Murray
(Yeadon Cons A)
19
By Tuesday, January 29, 2019
Jeff Sharp
(Otley Social)
Kevin Barras
(Otley Social)
3
0 - 2
-5
Shaun Lilley
(Burley Social B)
Dave Leath
(Burley Social B)
20
By Tuesday, January 29, 2019
Dave Younger
(Hollygarth B)
Dave Longfield
(Hollygarth B)
15
1 - 2
-13
John Knipe
(Otley Cons A)
Howard Dadge
(Otley Cons B)
21
By Tuesday, January 29, 2019
David Horrix
(Menstone C)
Paul Dearing
(Menstone D)
-15
2 - 0
24
Royston Lewis
(Highroyds A)
Chris Cooper
(Highroyds A)
Second Round
22
By Tuesday, March 05, 2019
Karen Walton
(Hawkhill)
Glynnis Hartley
(Hawkhill)
30
0 - 2
3
Richard Chadwick
(Burley Social A)
Nick Miller
(Burley Social A)
23
By Tuesday, March 05, 2019
Simon Ellner
(Yeadon Cons A)
Mark Walker
(Yeadon Cons A)
16
2 - 1
15
Keith Prince
(Hollygarth B)
John Mckie
(Hollygarth B)
24
By Tuesday, March 05, 2019
Ian Turton
(Hollygarth A)
Adam Smithson
(Hollygarth A)
-10
1 - 2
7
David Graham
(Menstone B)
Jonny Westcott
(Menstone B)
25
By Tuesday, March 05, 2019
Brian Westcott
(Guiseley Bowls)
Harold Longster
(Falcon B)
15
2 - 0
20
Paul Smith
(Addingham)
Robert Neilson
(Addingham)
26
By Tuesday, March 05, 2019
Mohammad Abubakr
(Menstone C)
Oliver Burrows
(Menstone C)
10
2 - 1
25
Raymond Clarke
(Falcon A)
Mick Brown
(Falcon A)
27
By Tuesday, March 05, 2019
Shaun Lilley
(Burley Social B)
Dave Leath
(Burley Social B)
-5
2 - 0
-13
John Knipe
(Otley Cons A)
Howard Dadge
(Otley Cons B)
28
By Tuesday, March 05, 2019
Robert Thompson
(Menstone C)
Stephen Burrows
(Menstone D)
1
1 - 2
-19
Andy Harrison
(Yeadon Libs)
Paul Wiseman
(Yeadon Libs)
29
By Tuesday, March 05, 2019
David Horrix
(Menstone C)
Paul Dearing
(Menstone D)
-15
2 - 0
0
A Bye
(Menstone C)
A Bye
(Menstone C)
Quarter-Final
30
By Tuesday, April 02, 2019
Brian Westcott
(Guiseley Bowls)
Harold Longster
(Falcon B)
15
2 - 1
10
Mohammad Abubakr
(Menstone C)
Oliver Burrows
(Menstone C)
31
By Tuesday, April 02, 2019
Nick Miller
(Burley Social A)
Richard Chadwick
(Burley Social A)
3
1 - 2
16
Simon Ellner
(Yeadon Cons A)
Mark Walker
(Yeadon Cons A)
32
By Tuesday, April 02, 2019
Jonny Westcott
(Menstone B)
David Graham
(Menstone B)
7
2 - 1
-19
Paul Wiseman
(Yeadon Libs)
Andy Harrison
(Yeadon Libs)
33
On Tuesday, April 02, 2019
Shaun Lilley
(Burley Social B)
Dave Leath
(Burley Social B)
-5
2 - 1
-15
David Horrix
(Menstone C)
Paul Dearing
(Menstone D)
Semi-Final
34
By Tuesday, April 23, 2019
Brian Westcott
(Guiseley Bowls)
Harold Longster
(Falcon B)
15
2 - 1
-5
Shaun Lilley
(Burley Social B)
Dave Leath
(Burley Social B)
35
By Tuesday, April 23, 2019
Simon Ellner
(Yeadon Cons A)
Mark Walker
(Yeadon Cons A)
16
0 - 2
7
Jonny Westcott
(Menstone B)
David Graham
(Menstone B)
Final
36
On Tuesday, May 07, 2019 (20:00)
Brian Westcott
(Guiseley Bowls)
Harold Longster
(Falcon B)
15
0 - 2
7
Jonny Westcott
(Menstone B)
David Graham
(Menstone B)