Bishops Stortford & District Snooker League -
Administrator - Jim Coram | stortfordsnooker@outlook.com | 0772 5894642
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups ERIC ZELLY TROPHY (SINGLES SCRATCH) | INTER DIVISIONAL CUP (SINGLES HANDICAP) | JOHNSON MATHEY CUP (DOUBLES HANDICAP) | SCRATCH PLUS SINGLES CUP | TEAM KNOCK-OUT CUP |
JOHNSON MATHEY CUP (DOUBLES HANDICAP)
  Match Date
Home Players
 
Away Players
Preliminary Round
1
Wednesday, December 06, 2017
(B.S.S.C.B.) BOB BURLING
(B.S.S.C.B.) ANDY MARSHALL
2 - 1
LEUN WARD (B.S.S.C.B.)
KEVIN  GLEED (B.S.S.C.B.)
2
Wednesday, December 06, 2017
(HARLOW E) AARON SHIELDS
(HARLOW E) MICHAEL EARLEY
0 - 2
DON JOHNSON (HEMNAL A)
ROBERT GIVEN (HEMNAL A)
3
Wednesday, December 06, 2017
(JP's B) PAUL TOZER
(JP's B) ROBERT ELLINGHAM
0 - 2
MARK BERESFORD (SAWBRIDGEWORTH B)
TOM BARDEN (SAWBRIDGEWORTH B)
4
Wednesday, December 06, 2017
(JP's G) ELLIS PRIDMORE
(JP's G) ANDY COLLINS
- W/o
KEN NUNN (HARLOW E)
ROBERT NUNN (HARLOW E)
5
Wednesday, December 06, 2017
(BURNT MILL B) DAVID PALMER
(BURNT MILL B) PAUL WHEATLAND
0 - 2
JOEL WEST (JP's B)
CHRIS CONEY (JP's B)
6
Wednesday, December 06, 2017
(BYE [BMA]) GARY BRENNAN
(BYE [BMA]) MALCOLM SPRINGHAM
- W/o
CHRIS  JUDD (SAWBRIDGEWORTH B)
MICKEY BURRELL (SAWBRIDGEWORTH B)
First Round
7
By Friday, February 09, 2018
(BURNT MILL B) STEVE WHEATLAND
(BURNT MILL B) DARREN EDMONSTON
1 - 2
MICK  DELLOW (B.S.S.C.A.)
ALEX DELLOW (B.S.S.C.A.)
8
By Friday, February 09, 2018
(JP's G) TOM RADFORD
(JP's G) PAUL BRADLEY
2 - 1
SIMON BRACE (BIRCHANGER)
DANIEL BRACE (BIRCHANGER)
9
By Friday, February 09, 2018
(HARLOW G) LAWRENCE MILES
(HARLOW G) DAVE MILES
2 - 0
BRAD PARRADINE (BIRCHANGER)
MARC HARGREAVES (BIRCHANGER)
10
By Friday, February 09, 2018
(HARLOW H) LEE TANNER
(HARLOW H) JOHN TANNER
2 - 1
TOM HUGHES (BURNT MILL C)
ROBERT  JONES (BURNT MILL C)
11
By Friday, February 09, 2018
(HARLOW H) GARY WOODFINE
(HARLOW H) OLLIE MONK
2 - 0
LEE HOOD (HARLOW B)
STEVE EATON (HARLOW B)
12
By Friday, February 09, 2018
(JP's D) BRETT WILLIAMS
(JP's D) DAVE MASCARD
2 - 1
ROBERT GIVEN (HEMNAL A)
DON JOHNSON (HEMNAL A)
13
By Friday, February 09, 2018
(JP's D) STEWART LANGE
(JP's D) SERGIO PASCALE
0 - 2
CHRIS  JUDD (SAWBRIDGEWORTH B)
MICKEY BURRELL (SAWBRIDGEWORTH B)
14
By Friday, February 09, 2018
(HEMNAL A) MARK STARR
(HEMNAL A) BILL PULLUM
1 - 2
DAVE SMITH (JP's E)
COLIN  PEGRAM (JP's E)
15
By Friday, February 09, 2018
(JP's E) OLLIE MILLS
(JP's A) DANNY MILLS
0 - 2
BRIAN PARFITT (B.S.S.C.A.)
STEWART MARSHALL (B.S.S.C.A.)
16
By Friday, February 09, 2018
(HEMNAL A) GARY ALLAN
(HEMNAL A) DANNY MOONEY
2 - 0
MARK BERESFORD (SAWBRIDGEWORTH B)
TOM BARDEN (SAWBRIDGEWORTH B)
17
By Friday, February 09, 2018
(HARLOW G) NAT COLE
(HARLOW G) KEN FREEMAN
W/o -
EDDIE BAILEY (BYE [BMA])
IAN WAITE(BYE [BMA])
18
By Friday, February 09, 2018
(HARLOW B) TONY BRUCE
(HARLOW B) JOHN BROUGH
2 - 1
KEVIN ROBERSON (BIRCHANGER)
ROSS LEAVERS (BIRCHANGER)
19
By Friday, February 09, 2018
(JP's C) LIAM TOMPSON
(JP's C) KEITH YOUELL
2 - 1
BOB BURLING (B.S.S.C.B.)
ANDY MARSHALL (B.S.S.C.B.)
20
By Friday, February 09, 2018
2 - 1
IAN JAMES (JP's D)
ANDY MILLS (JP's D)
21
By Friday, February 09, 2018
(JP's B) JOEL WEST
(JP's B) CHRIS CONEY
0 - 2
JACK HALEY (JP's A)
ALEX CLENSHAW (JP's A)
22
By Friday, February 09, 2018
(HARLOW E) KEN NUNN
(HARLOW E) ROBERT NUNN
W/o -
JUSTIN PARR (JP's F)
KEVIN GOODENOUGH (JP's F)
Second Round
23
By Friday, March 09, 2018
(HEMNAL A) DANNY MOONEY
(HEMNAL A) GARY ALLAN
2 - 0
PAUL BRADLEY (JP's G)
TOM RADFORD (JP's G)
24
By Friday, March 09, 2018
(HARLOW G) NAT COLE
(HARLOW G) KEN FREEMAN
2 - 1
LAWRENCE MILES (HARLOW G)
DAVE MILES (HARLOW G)
25
By Friday, March 09, 2018
(JP's C) KEITH YOUELL
(JP's C) LIAM TOMPSON
2 - 0
DAVE SMITH (JP's E)
COLIN  PEGRAM (JP's E)
26
By Friday, March 09, 2018
(B.S.S.C.A.) MICK  DELLOW
(B.S.S.C.A.) ALEX DELLOW
0 - 2
DAVE LANGHAM (JP's E)
MICHAEL RICHARDSON (JP's E)
27
By Friday, March 09, 2018
(SAWBRIDGEWORTH B) CHRIS  JUDD
(SAWBRIDGEWORTH B) MICKEY BURRELL
2 - 1
DAVE MASCARD (JP's D)
BRETT WILLIAMS (JP's D)
28
By Friday, March 09, 2018
(HARLOW H) LEE TANNER
(HARLOW H) JOHN TANNER
2 - 0
TONY BRUCE (HARLOW B)
JOHN BROUGH (HARLOW B)
29
By Friday, March 09, 2018
(HARLOW H) OLLIE MONK
(HARLOW H) GARY WOODFINE
0 - 2
JACK HALEY (JP's A)
ALEX CLENSHAW (JP's A)
30
By Friday, March 09, 2018
(HARLOW E) ROBERT NUNN
(HARLOW E) KEN NUNN
1 - 2
BRIAN PARFITT (B.S.S.C.A.)
STEWART MARSHALL (B.S.S.C.A.)
Quarter-Final
31
By Friday, April 20, 2018
(HEMNAL A) DANNY MOONEY
(HEMNAL A) GARY ALLAN
2 - 0
KEITH YOUELL (JP's C)
LIAM TOMPSON (JP's C)
32
By Friday, April 20, 2018
(HARLOW G) NAT COLE
(HARLOW G) KEN FREEMAN
0 - 2
JACK HALEY (JP's A)
ALEX CLENSHAW (JP's A)
33
By Friday, April 20, 2018
(HARLOW H) LEE TANNER
(HARLOW H) JOHN TANNER
2 - 0
BRIAN PARFITT (B.S.S.C.A.)
STEWART MARSHALL (B.S.S.C.A.)
34
By Friday, April 20, 2018
(SAWBRIDGEWORTH B) CHRIS  JUDD
(SAWBRIDGEWORTH B) MICKEY BURRELL
0 - 2
MICHAEL RICHARDSON (JP's E)
DAVE LANGHAM (JP's E)