Sudbury & District Snooker League -
Administrator - Peter Sturgeon | sudburysnooker@hotmail.co.uk | Twitter - @sudburysnooker
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups ARBON & SIMPSON HANDICAP DOUBLES | Captain's Cup | Doubles | Handicap league semifinals/final | Handicap Singles | Singles |
Doubles
  Match Date
Home Players
 
Away Players
Venue
Fourth Round
1
By Thursday, January 17, 2019
(Sudbury S.C A) Dave Musk
(Sudbury S.C A) Chris Norton
1 - 2
BRYAN SINCLAIR (Sudbury S.C A)
Dean Marshall (Sudbury S.C A)
Sudbury Snooker Club
2
By Thursday, January 17, 2019
(Sudbury S.C B) Paul Webb
(Sudbury S.C B) Michael Hazell
2 - 0
Dave Stuart (Melford WMC)
Steve Fradley (Melford WMC)
Sudbury Snooker Club
3
By Thursday, January 17, 2019
(Earls Colne A) Mark Harris
(Earls Colne A) Matt Cooney
2 - 0
Lee Hodgson ( S Club47)
Ben Groome ( S Club47)
Colne Working Mens Constitutional Club
4
By Thursday, January 17, 2019
(Lavenham RBL) Richard Howe
(Lavenham RBL) PAUL GARRARD
-
Drawn Bye(draw team)
Drawn Bye (draw team)
Lavenham Royal British legion
5
By Thursday, January 17, 2019
(Earls Colne B) Colin Ballard
(Earls Colne B) ANDY SHELTON
-
Drawn Bye(draw team)
Drawn Bye (draw team)
Colne Working Mens Constitutional Club
6
By Thursday, January 17, 2019
(Earls Colne A) Dave Mortier
(Earls Colne A) MATT WARNACK
2 - 1
BOB ADAMS (Sudbury S.C B)
Graham Cuthbert (Sudbury S.C B)
Colne Working Mens Constitutional Club
7
By Thursday, January 17, 2019
(Melford WMC) Keith Cooke
(Melford WMC) Ray Fradley
2 - 0
EDD KEOGH ( S Club47)
Martin Maxim ( S Club47)
Long Melford Ex-Service & Workingmens Club
8
By Thursday, January 17, 2019
(Earls Colne B) Chris Cass
(Earls Colne B) Robert Evans
2 - 0
John Goodchild (Lavenham RBL )
Peter Sturgeon (Lavenham RBL )
Colne Working Mens Constitutional Club
Quarter-Final
9
By Friday, March 01, 2019
(Earls Colne B) ANDY SHELTON
(Earls Colne B) Colin Ballard
2 - 1
Dean Marshall (Sudbury S.C A)
BRYAN SINCLAIR (Sudbury S.C A)
Colne Working Mens Constitutional Club
10
By Friday, March 01, 2019
(Earls Colne B) ANDY SHELTON
(Earls Colne B) Colin Ballard
2 - 1
Dean Marshall (Sudbury S.C A)
BRYAN SINCLAIR (Sudbury S.C A)
Colne Working Mens Constitutional Club
11
By Friday, March 01, 2019
(Earls Colne A) Matt Cooney
(Earls Colne A) Mark Harris
0 - 2
Michael Hazell (Sudbury S.C B)
Paul Webb (Sudbury S.C B)
Colne Working Mens Constitutional Club
12
By Friday, March 01, 2019
(Earls Colne A) MATT WARNACK
(Earls Colne A) Dave Mortier
2 - 0
Ray Fradley (Melford WMC)
Keith Cooke (Melford WMC)
Colne Working Mens Constitutional Club
13
By Friday, March 01, 2019
(Lavenham RBL) PAUL GARRARD
(Lavenham RBL) Richard Howe
0 - 2
Chris Cass (Earls Colne B)
Robert Evans (Earls Colne B)
Lavenham Royal British legion
Semi-Final
14
By Sunday, March 31, 2019
(Earls Colne B) Chris Cass
(Earls Colne B) Robert Evans
2 - 3
Colin Ballard (Earls Colne B)
ANDY SHELTON (Earls Colne B)
Colne Working Mens Constitutional Club
15
By Sunday, March 31, 2019
(Sudbury S.C B) Paul Webb
(Sudbury S.C B) Michael Hazell
3 - 1
Dave Mortier (Earls Colne A)
MATT WARNACK (Earls Colne A)
Sudbury Snooker Club
Final
16
On Thursday, May 09, 2019 (20:00)
(Sudbury S.C B) Paul Webb
(Sudbury S.C B) Michael Hazell
1 - 3
Colin Ballard (Earls Colne B)
ANDY SHELTON (Earls Colne B)
Sible Hedingham