Gloucester Snooker League -
Administrator - GBSL League Secretary | jp005b1731@blueyonder.co.uk |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Combined Cue Sports | Combined Cue Sports (64+) | Division 1 Individual KO | Division 1 Pairs | Division 2 Individual KO | Division 2 Pairs | N.Fleckner Open | Premier Individual KO | Premier Pairs | Seniors Shield (50 +) | Team Pairs | Under 23's | Vaughton Shield | Veterans Cup (64+) |
Division 1 Pairs
  Closing Date
Home Players
 
Away Players
Venue
Preliminary Round
1
By Wednesday, November 21, 2018
(Robinswood Hill "Foxes") Ken Waite (Capt/Chairman)
(Robinswood Hill "Foxes") Derek Rymer
2 - 1
John  Turner (Wotton Hall "Wanderers")
Richard Harris (Wotton Hall "Wanderers")
Robinswood Hill SC
2
By Wednesday, November 21, 2018
(St James "Saints & Sinners") Andrew Jackson (Rep)
(St James "Saints & Sinners") Robert Jackson
0 - wo
Tony Johnson (Robinswood Hill "Foxes")
Dan Hockaday (Robinswood Hill "Foxes")
St James
3
By Wednesday, November 21, 2018
(Wotton Hall "Wanderers") Dennis Griffin
(Wotton Hall "Wanderers") Lawrence Mezo (Capt)
2 - 1
Eddie Wood (Capt) (Taynton & Tibberton "Titan's")
Doug Wilson (Taynton & Tibberton "Titan's")
Wotton Hall SC
4
By Wednesday, November 21, 2018
(Robinswood Hill "Foxes") John Redfern
(Robinswood Hill "Foxes") Graham Riley
2 - 1
Asif Iqbal (Top Q "Musketters")
John Martin (Top Q "Musketters")
Robinswood Hill SC
Quarter-Final
5
By Thursday, February 21, 2019
(Academy "Aces") Keith Hunt
(Academy "Aces") Pete Latham
2 - 1
Tony Durose (Academy "Aces")
Phil Moule (Capt) (Academy "Aces")
SW Snooker Academy
6
By Thursday, February 21, 2019
(St James "Saints & Sinners") Tony Webb (Capt)
(St James "Saints & Sinners") Roger Merrett
2 - 1
Andy Duggan (Taynton & Tibberton "Titan's")
Matt Bakewell (Taynton & Tibberton "Titan's")
St James
7
By Thursday, February 21, 2019
(Robinswood Hill "Foxes") John Redfern
(Robinswood Hill "Foxes") Graham Riley
2 - 1
Dennis  Griffin (Wotton Hall "Wanderers")
Lawrence Mezo (Capt) (Wotton Hall "Wanderers")
Robinswood Hill SC
8
On Thursday, February 21, 2019
(Robinswood Hill "Foxes") Tony Johnson
(Robinswood Hill "Foxes") Dan Hockaday
2 - 0
Ken  Waite (Capt/Chairman) (Robinswood Hill "Foxes")
Derek Rymer (Robinswood Hill "Foxes")
Robinswood Hill SC
Semi-Final
9
By Thursday, March 28, 2019
(Academy "Aces") Keith Hunt
(Academy "Aces") Pete Latham
3 - 1
Tony Webb (Capt) (St James "Saints & Sinners")
Roger Merrett (St James "Saints & Sinners")
SW Snooker Academy
10
By Thursday, March 28, 2019
(Robinswood Hill "Foxes") John Redfern
(Robinswood Hill "Foxes") Graham Riley
2 - 3
Tony Johnson (Robinswood Hill "Foxes")
Dan Hockaday (Robinswood Hill "Foxes")
Robinswood Hill SC
Final
11
On Wednesday, April 17, 2019 (19:00)
(Robinswood Hill "Foxes") Tony Johnson
(Robinswood Hill "Foxes") Dan Hockaday
1 - 3
Keith Hunt (Academy "Aces")
Pete Latham (Academy "Aces")
Wotton Hall SC