Darley Dale and District Orme Snooker League -
Administrator - Ricki Slack | bolehillsec@yahoo.co.uk |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups "B" (Intermediate) Individual Handicap | Alan Hopkinson Trophy (6 reds Christmas Shootout H'cap) | Bob McCartin Cup (6 reds Team Handicap) | Captains Cup (Team Agg Handicap) | Denis Morton Cup (Pairs Handicap) | Eddie Lomas Trophy (Christmas Speed Snooker H'cap Shootout) | George Mills Trophy (6 reds Christmas Pairs Shootout H'cap) | Jaeger Trophy (Champion of Champions Play offs) | Jimmy Harper Plate (Team Agg Handicap) | OMYA Cup (Open Individual Scratch) | Open Individual Handicap | Presidents Cup (H/Break Scotch Doubles) |
"B" (Intermediate) Individual Handicap
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
First Round
1
Tuesday, December 12, 2017 (19:30)
Ian McKay
(Matlock Golf Club)
-10
3 - 2
5
Andrew Haggarty
(Alfreton Palmer Morewood Club)
2
Tuesday, December 12, 2017 (19:30)
Kevin Munnelly
(Bolehill Institute No 2)
0
1 - 3
-5
Ryan Taylor
(Alfreton Palmer Morewood Club)
3
Tuesday, December 12, 2017 (19:30)
Duncan Harwood
(Edgefold Club Matlock No 1)
-5
2 - 3
5
Guy Taylor
(Alfreton Palmer Morewood Club)
4
Wednesday, December 13, 2017 (19:30)
Keith Manlove
(Matlock Club)
15
3 - 2
-5
Ady Lowe
(Crich Comrades Club)
5
Wednesday, December 13, 2017 (19:30)
Steve Bullock
(Belper Strutt Club)
-5
3 - 1
15
Paul Holmes
(Matlock Club)
Second Round
6
Wednesday, January 17, 2018 (19:30)
John Smith (Jnr)
(Alfreton Palmer Morewood Club)
0
3 - 0
-10
Ian McKay
(Matlock Golf Club)
7
Thursday, January 18, 2018 (19:30)
Ade Smith
(Crich Comrades Club)
10
3 - 2
-5
Ryan Taylor
(Alfreton Palmer Morewood Club)
8
Wednesday, January 31, 2018 (19:30)
Guy Taylor
(Alfreton Palmer Morewood Club)
5
3 - 0
-5
Neil Parkinson
(Edgefold Club Matlock No 1)
9
On Wednesday, January 31, 2018 (19:30)
Steve Bullock
(Belper Strutt Club)
-5
3 - 1
15
Keith Manlove
(Matlock Club)
Semi-Final
10
On Monday, March 19, 2018 (19:30)
John Smith (Jnr)
(Alfreton Palmer Morewood Club)
0
0 - 3
5
Ade Smith
(Crich Comrades Club)
11
On Wednesday, March 21, 2018 (19:30)
Guy Taylor
(Alfreton Palmer Morewood Club)
5
0 - 3
-5
Steve Bullock
(Belper Strutt Club)
Final
12
On Wednesday, April 25, 2018 (19:30)
Steve Bullock
(Belper Strutt Club)
-5
-
5
Ade Smith
(Crich Comrades Club)