Stafford & District Snooker League -
Administrator - Stewart Fletcher | sdbsl.1911@gmail.com | 07850004465
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Brian Thomas Grand Masters Cup (50+) - Individual - Best of 3 (Handicapped) | CE Denham Cup - Doubles - 2 Frame Aggregate (No Handicap) | Consolation Team KO | Division One Knockout | Division Two Knockout | Hatfield Cup - Individual - Best of 3 (No Handicap) | Reg Booth Team Knockout - 5 Frame Aggregate (Handicapped) | Roy Goode Secretaries/Captains Cup - Individual - Best of 3 (Handicapped) |
Hatfield Cup - Individual - Best of 3 (No Handicap)
Current holder - Robert Wharne (Institute A)

First round byes -:

Robin Padmore (Universal)
Pete Randall (Cons)
Steve Hicks (Cons)
  Match Date
Home Player
  Away Player
Preliminary Round
1
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
John Foster
(Cons B)
0 - 2
Mick Fox
(Perkins A)
2
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
James Halpin
(Bradley House C)
0 - 2
Dan Low
(Cons F (Mon))
3
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
Simon Towle
(Cons A)
2 - 1
Oliver Kelly
(Derrington)
4
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
Paul Weatherer
(Woodseaves)
1 - 2
Dan Scott
(Cons A)
5
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
Paul Lingard
(Cons C)
0 - 2
Owen Hughes
(Blymhill B)
6
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
Kevin Lennard
(Cons F (Mon))
0 - 2
Neil Fairbrother
(Woodseaves)
7
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
L - W
Tony Norman
(Cons B)
8
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
Adrian Hughes
(Perkins A)
2 - 0
Steve Harvey
(Universal CTR)
9
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
Kevin Greenwood
(Cons F (Mon))
0 - 2
Daniel Bott
(Derrington)
10
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
Jamie Owens
(Derrington)
2 - 1
Mick Holmes
(Cons A)
11
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
Andy Crossley
(Derrington)
1 - 2
Dave Bishop
(Derrington)
12
On Tuesday, November 06, 2018 (19:30)
Neil Johnson
(Cons A)
2 - 0
Stan Meddings
(Cons F (Mon))
13
On Thursday, November 08, 2018 (19:30)
Ray Spurway
(Cons E)
0 - 2
Stewart Fletcher
(Woodseaves)
First Round
14
On Tuesday, December 18, 2018 (19:00)
Daniel Bott
(Derrington)
0 - 2
Adrian Hughes
(Perkins A)
15
On Tuesday, December 18, 2018 (19:00)
Dave Bishop
(Derrington)
0 - 2
Neil Johnson
(Cons A)
16
On Tuesday, December 18, 2018 (19:30)
Robin Padmore
(Universal B)
1 - 2
Stewart Fletcher
(Woodseaves)
17
On Tuesday, December 18, 2018 (19:30)
Dan Scott
(Cons A)
1 - 2
Mick Fox
(Perkins A)
18
On Tuesday, December 18, 2018 (19:30)
Dan Low
(Cons F (Mon))
2 - 0
Owen Hughes
(Blymhill B)
19
On Tuesday, December 18, 2018 (19:30)
Steve Hicks
(Cons F (Mon))
0 - 2
Simon Towle
(Cons A)
20
On Tuesday, December 18, 2018 (19:30)
Tony Norman
(Cons B)
2 - 0
Pete Randall
(Cons C)
21
On Tuesday, December 18, 2018 (19:30)
Neil Fairbrother
(Woodseaves)
2 - 1
Jamie Owens
(Derrington)
Quarter-Final
22
On Tuesday, January 29, 2019 (19:30)
Neil Johnson
(Cons A)
2 - 0
Tony Norman
(Cons B)
23
On Tuesday, January 29, 2019 (19:30)
Stewart Fletcher
(Woodseaves)
1 - 2
Dan Low
(Cons F (Mon))
24
On Tuesday, January 29, 2019 (19:30)
Simon Towle
(Cons A)
1 - 2
Neil Fairbrother
(Woodseaves)
25
On Tuesday, January 29, 2019 (19:30)
Mick Fox
(Perkins A)
0 - 2
Adrian Hughes
(Perkins A)
Semi-Final
26
On Monday, February 11, 2019 (19:30)
Adrian Hughes
(Perkins A)
2 - 0
Neil Johnson
(Cons A)
27
On Monday, February 11, 2019 (19:30)
Neil Fairbrother
(Woodseaves)
1 - 2
Dan Low
(Cons F (Mon))
Final
28
On Monday, February 11, 2019 (21:00)
Adrian Hughes
(Perkins A)
3 - 0
Dan Low
(Cons F (Mon))