Stafford & District Billiards League -
Administrator - Stewart Fletcher | staffssnookerleague@gmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Les Williams Shield - Snooker Handicapped Singles - Aggregate over 2 Frames | Lotus Festival Cup - Billiards Singles - 200 Up (Final 300 Up) | Snooker Handicap Doubles - Best of 3 Frames |
Les Williams Shield - Snooker Handicapped Singles - Aggregate over 2 Frames
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
Preliminary Round
1
On Tuesday, March 26, 2019 (19:00)
Jamie Owen
(Derrington B)
28
145 - 171
21
Dan Low
(Cons F)
2
On Tuesday, March 26, 2019 (19:30)
Stan Meddings
(Cons F)
42
159 - 187
35
Oliver Kelly
(Derrington A)
3
On Tuesday, March 26, 2019 (19:30)
Neil Fairbrother
(Woodseaves)
21
121 - 77
28
Andy Ford
(Derrington B)
4
On Tuesday, March 26, 2019 (19:30)
Simon Towle
(Cons A)
28
W - L
35
Brian Houston
(Blymhill B)
5
On Tuesday, March 26, 2019 (19:30)
Ray Spurway
(Cons E)
42
165 - 193
35
James Halpin
(Bradley House C (Thu))
6
On Tuesday, March 26, 2019 (19:30)
Oliver Hill
(Perkins B)
42
190 - 143
42
Reg Harris
(Cons E)
7
On Tuesday, March 26, 2019 (19:30)
Bob Johnson
(Cons E)
42
L - W
28
Kevin Lennard
(Cons F)
8
On Tuesday, March 26, 2019 (19:30)
Nick Weaver
(Perkins B)
35
W - L
21
Steve Rogers
(Rugeley)
9
On Tuesday, March 26, 2019 (19:30)
Keith Smith
(Perkins B)
35
155 - 156
21
Paul Weatherer
(Woodseaves)
First Round
10
On Tuesday, April 16, 2019 (19:00)
Stewart Fletcher
(Derrington KO)
21
126 - 192
35
Nick Weaver
(Perkins B)
11
On Tuesday, April 16, 2019 (19:30)
Kevin Lennard
(Cons F)
28
W - L
35
Oliver Kelly
(Derrington A)
12
On Tuesday, April 16, 2019 (19:30)
Adam Lennard
(Cons F)
35
162 - 137
35
Geoff Greaves
(Rugeley KO)
13
On Tuesday, April 16, 2019 (19:30)
Neil Fairbrother
(Woodseaves)
21
138 - 97
35
Andy Crossley
(Derrington B)
14
On Tuesday, April 16, 2019 (19:30)
Paul Weatherer
(Woodseaves)
21
W - L
35
Mick Holmes
(Cons A)
15
On Tuesday, April 16, 2019 (19:30)
Simon Towle
(Cons A)
28
W - L
35
Dan Bott
(Derrington B)
16
On Tuesday, April 16, 2019 (19:30)
James Towle
(Cons A)
49
189 - 163
35
James Halpin
(Bradley House C (Thu))
17
On Tuesday, April 16, 2019 (19:30)
Dan Low
(Cons F)
21
143 - 176
42
Oliver Hill
(Perkins B)
Quarter-Final
18
On Tuesday, May 07, 2019 (19:30)
Adam Lennard
(Cons F)
35
183 - 148
49
James Towle
(Cons A)
19
On Tuesday, May 07, 2019 (19:30)
Nick Weaver
(Perkins B)
35
59 - 118
21
Neil Fairbrother
(Woodseaves)
20
On Tuesday, May 07, 2019 (19:30)
Oliver Hill
(Perkins B)
42
W - L
28
Simon Towle
(Cons A)
21
On Thursday, May 09, 2019 (19:30)
Kevin Lennard
(Cons F)
28
117 - 186
21
Paul Weatherer
(Woodseaves)
Semi-Final
22
On Tuesday, May 21, 2019 (19:30)
Paul Weatherer
(Woodseaves)
21
112 - 152
21
Neil Fairbrother
(Woodseaves)
23
On Friday, May 24, 2019 (19:00)
Adam Lennard
(Cons F)
35
189 - 132
42
Oliver Hill
(Perkins B)
Final
24
On Tuesday, June 04, 2019 (19:30)
Adam Lennard
(Cons F)
35
166 - 151
21
Neil Fairbrother
(Woodseaves)