Southport & District Amateur Snooker League -
Administrator - Chris Gill | chrisgill147@aol.com | Phil Green | southport.snooker.results@hotmail.com
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Atherton Cup | Birch Pairs | Frank Lodge Trophy | J.J.Birch Cup | J.W.Blyden Trophy | James Yates Trophy | Lucas Cup | Marshall Cup | Rickerby Cup |
Lucas Cup
  Match Date
Home Player
  Away Player
Preliminary Round
1
Thursday, December 31, 2015
Chris Gill
(Tarleton BC A)
won - 0
Brian Jarrett
(Argyle LTC)
2
Thursday, December 31, 2015
Andy  Bolton
(Tarleton BC A)
0 - won
Andy O'Hara
(Mere Brow A)
3
Thursday, December 31, 2015
Ryan Curry
(Argyle LTC)
won - 0
Steve Crane
(Fleetwood Hesketh A)
4
Thursday, December 31, 2015
Garreth Hibbott
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Chris Hoare
(Tarleton BC A)
5
Thursday, December 31, 2015
Stuart Evans
(Fleetwood Hesketh A)
0 - won
Martin Brown
(Mere Brow A)
6
Thursday, December 31, 2015
Danny Jassi
(Mere Brow A)
won - 0
Alan Tomlin
(Waddington Cons A)
7
Thursday, December 31, 2015
John Greenwood
(Mere Brow A)
0 - won
Mike Reeder
(Fleetwood Hesketh A)
8
Thursday, December 31, 2015
Mike Roberts
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Dean Oliver
(Fleetwood Hesketh A)
9
Thursday, December 31, 2015
Les Sullivan
(Birkdale Cons A)
won - 0
Andrew Linaker
(Waddington Cons B)
First Round
10
Friday, January 29, 2016
Rob Iddon
(Tarleton BC A)
won - 0
Danny Jassi
(Mere Brow A)
11
Friday, January 29, 2016
Andy O'Hara
(Mere Brow A)
won - 0
John  Nelson
(Tarleton BC A)
12
Friday, January 29, 2016
Garreth Hibbott
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Chris Gill
(Tarleton BC A)
13
Friday, January 29, 2016
Mike Reeder
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Phil Fitzgerald
(Birkdale Cons A)
14
Friday, January 29, 2016
Martin Brown
(Mere Brow A)
won - 0
Les Sullivan
(Birkdale Cons A)
15
Friday, January 29, 2016
Phil Green
(Birkdale Cons C)
0 - won
Ryan Curry
(Argyle LTC)
16
Friday, January 29, 2016
Kyle Prescott
(Mere Brow B)
0 - won
Mike Roberts
(Fleetwood Hesketh A)
17
Friday, January 29, 2016
bye player
(Open Week)
0 - won
Paddy Tyndall
(Argyle LTC)
Quarter-Final
18
Friday, March 04, 2016
Garreth Hibbott
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Paddy Tyndall
(Argyle LTC)
19
Friday, March 04, 2016
Martin Brown
(Mere Brow A)
won - 0
Ryan Curry
(Argyle LTC)
20
Friday, March 04, 2016
Mike Reeder
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Rob Iddon
(Tarleton BC A)
21
Friday, March 04, 2016
Andy O'Hara
(Mere Brow A)
w/o - 0
Mike Roberts
(Fleetwood Hesketh A)
Semi-Final
22
Monday, April 18, 2016 (19:30)
Martin Brown
(Mere Brow A)
1 - 3
Andy O'Hara
(Mere Brow A)
23
Monday, April 18, 2016 (19:30)
Mike Reeder
(Fleetwood Hesketh A)
0 - 3
Garreth Hibbott
(Fleetwood Hesketh A)
Final
24
Thursday, April 28, 2016 (19:30)
Garreth Hibbott
(Fleetwood Hesketh A)
4 - 3
Andy O'Hara
(Mere Brow A)