Southport & District Amateur Snooker League -
Administrator - Chris Gill | chrisgill147@aol.com | Phil Green | southport.snooker.results@hotmail.com
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Atherton Cup | Birch Pairs | Frank Lodge Trophy | J.J.Birch Cup | J.W.Blyden Trophy | James Yates Trophy | Lucas Cup | Marshall Cup | Rickerby Cup |
Marshall Cup
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
Preliminary Round
1
Monday, December 28, 2015
Phil Green
(Birkdale Cons C)
won - 0
Kyle Prescott
(Mere Brow B)
2
Thursday, December 31, 2015
John Greenwood
(Mere Brow A)
won - 0
Brian Jarrett
(Argyle LTC)
3
Thursday, December 31, 2015
Alan Tomlin
(Waddington Cons A)
won - 0
John Nelson
(Tarleton BC A)
4
Thursday, December 31, 2015
Shaun Fisher
(Tarleton BC C)
0 - won
Danny Jassi
(Mere Brow A)
5
Thursday, December 31, 2015
Phil Fitzgerald
(Birkdale Cons A)
won - 0
John McCabe
(Churchtown Cons C)
6
Thursday, December 31, 2015
Graham Ward
(Birkdale Cons C)
0 - won
Chris Hoare
(Tarleton BC A)
7
Thursday, December 31, 2015
Ryan Curry
(Argyle LTC)
0 - won
Matthew Greenwood
(Mere Brow B)
First Round
8
Friday, January 29, 2016
Phil Horan
(Birkdale Cons C)
0 - won
Mick Pickles
(Churchtown Cons D)
9
Friday, January 29, 2016
Michael P Marsh
(Banks B)
0 - won
Phil Green
(Birkdale Cons C)
10
Friday, January 29, 2016
Dale Roberts
(Mere Brow B)
0 - won
Les Sullivan
(Birkdale Cons A)
11
Friday, January 29, 2016
Ste Mawdsley
(Southport Cons B)
won - 0
Matthew Greenwood
(Mere Brow B)
12
Friday, January 29, 2016
Chris Gill
(Tarleton BC A)
won - 0
Neil Rigden
(Tarleton BC B)
13
Friday, January 29, 2016
Andy O'Hara
(Mere Brow A)
0 - won
Paddy Tyndall
(Argyle LTC)
14
Friday, January 29, 2016
Phil Fitzgerald
(Birkdale Cons A)
won - 0
Alan Tomlin
(Waddington Cons A)
15
Friday, January 29, 2016
Guy Riley
(Waddington Cons C)
won - 0
Danny Jassi
(Mere Brow A)
16
Friday, January 29, 2016
Martin Mathews
(Les Dodds A)
0 - won
Andy Bolton
(Tarleton BC A)
17
Friday, January 29, 2016
Alex Fairley
(Formby Sports & Social Club)
0 - won
Steve Crane
(Fleetwood Hesketh A)
18
Friday, January 29, 2016
Billy Evans
(Waddington Cons A)
won - 0
Ian Higgins
(Southport Cons B)
19
Friday, January 29, 2016
Garreth Hibbott
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Martin Brown
(Mere Brow A)
20
Friday, January 29, 2016
Mick Coxon
(Churchtown Cons A)
won - 0
Andrew Linaker
(Waddington Cons B)
21
Friday, January 29, 2016
John Greenwood
(Mere Brow A)
won - 0
Mike Roberts
(Fleetwood Hesketh A)
22
Friday, January 29, 2016
Chris Hoare
(Tarleton BC A)
0 - w/o
Tony Brookfield
(Formby Sports & Social Club)
23
Friday, January 29, 2016
Stuart Evans
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Dean Oliver
(Fleetwood Hesketh A)
Second Round
24
Friday, March 04, 2016
Mick Coxon
(Churchtown Cons A)
0 - won
Mick Pickles
(Churchtown Cons D)
25
Friday, March 04, 2016
Phil Fitzgerald
(Birkdale Cons A)
won - 0
Tony Brookfield
(Formby Sports & Social Club)
26
Friday, March 04, 2016
John Greenwood
(Mere Brow A)
0 - won
Paddy Tyndall
(Argyle LTC)
27
Friday, March 04, 2016
Steve Crane
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Guy Riley
(Waddington Cons C)
28
Friday, March 04, 2016
Phil Green
(Birkdale Cons C)
won - 0
Ste Mawdsley
(Southport Cons B)
29
Friday, March 04, 2016
Garreth Hibbott
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
Stuart Evans
(Fleetwood Hesketh A)
30
Friday, March 04, 2016
Billy Evans
(Waddington Cons A)
won - 0
Andy Bolton
(Tarleton BC A)
31
Friday, March 04, 2016
Les Sullivan
(Birkdale Cons A)
0 - won
Chris Gill
(Tarleton BC A)
Quarter-Final
32
Friday, April 01, 2016
Paddy Tyndall
(Argyle LTC)
0 - won
Billy Evans
(Waddington Cons A)
33
Friday, April 01, 2016
Chris Gill
(Tarleton BC A)
won - 0
Mick Pickles
(Churchtown Cons D)
34
Friday, April 01, 2016
Phil Green
(Birkdale Cons C)
won - 0
Steve Crane
(Fleetwood Hesketh A)
35
Friday, April 01, 2016
Phil Fitzgerald
(Birkdale Cons A)
0 - won
Garreth Hibbott
(Fleetwood Hesketh A)
Semi-Final
36
Tuesday, April 19, 2016 (20:00)
Garreth Hibbott
(Fleetwood Hesketh A)
2 - 0
Phil Green
(Birkdale Cons C)
37
Tuesday, April 19, 2016 (20:00)
Billy Evans
(Waddington Cons A)
2 - 1
Chris Gill
(Tarleton BC A)
Final
38
Friday, May 06, 2016 (19:00)
Billy Evans
(Waddington Cons A)
tbc
0 - 3
tbc
Garreth Hibbott
(Fleetwood Hesketh A)