Southport & District Amateur Snooker League -
Administrator - Chris Gill | chrisgill147@aol.com | Phil Green | southport.snooker.results@hotmail.com
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Atherton Cup | Birch Pairs | Frank Lodge Trophy | J.J.Birch Cup | J.W.Blyden Trophy | James Yates Trophy | Lucas Cup | Marshall Cup | Rickerby Cup |
Marshall Cup
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
First Round
1
Friday, January 05, 2018
Chris Hoare (-5)
(Tarleton BC A)
won - 0
Shaun Fisher (+10)
(Tarleton BC C)
2
Friday, January 05, 2018
Steve Crane (+15)
(Fleetwood Hesketh A)
0 - won
Andrew Linaker (+15)
(Waddington Cons B)
3
Friday, January 05, 2018
Ian Lowery (+15)
(Scarisbrick B)
won - 0
Sean  McDerby (+30)
(Birkdale Cons C)
4
Friday, January 05, 2018
Brian Jarrett (+35)
(Argyle LTC)
won - 0
John Greenwood (+10)
(Tarleton BC A)
5
Friday, January 05, 2018
Guy Riley (+25)
(Waddington Cons C)
0 - won
Mike Reeder (scr)
(Fleetwood Hesketh A)
6
Friday, January 05, 2018
Mark Horan (+20)
(Birkdale Cons A)
scr - scr
Peter  Burns (+10)
(Tarleton BC C)
7
Friday, January 05, 2018
Jon Holmes (+5)
(Argyle LTC)
0 - won
Andy Booth (scr)
(Fleetwood Hesketh A)
8
Friday, January 05, 2018
Grant Mackenzie (+25)
(Bretherton A)
0 - won
Les Sullivan (+10)
(Birkdale Cons A)
9
Friday, January 05, 2018
Stuart Evans (scr)
(Fleetwood Hesketh A)
0 - won
Dean Oliver (+10)
(Fleetwood Hesketh A)
10
Friday, January 05, 2018
Ian Higgins (+5)
(Southport Cons B)
won - 0
Dale Roberts (+10)
(Tarleton BC D)
11
Friday, January 05, 2018
Billy Evans (+15)
(Waddington Cons A)
won - 0
Jeff Wainwright (+5)
(Southport Cons B)
12
Friday, January 05, 2018
Alan Tomlin (+10)
(Waddington Cons A)
0 - won
Martin Brown (-5)
(Fleetwood Hesketh C)
13
Friday, January 05, 2018
Andy O'Hara (+10)
(Argyle LTC)
won - 0
Paul  Cuerden (scr)
(Tarleton BC A)
14
Friday, January 05, 2018
Mike Roberts (+20)
(Fleetwood Hesketh A)
0 - won
Paddy Tyndall (-10)
(Argyle LTC)
15
Friday, January 05, 2018
Kyle Prescott (+15)
(Tarleton BC D)
0 - won
Phil Green (+10)
(Birkdale Cons C)
16
Friday, January 05, 2018
Garreth Hibbott (-15)
(Fleetwood Hesketh A)
won - 0
. Bye
(Open Week)
Second Round
17
On Friday, February 09, 2018
Martin Brown (-5)
(Fleetwood Hesketh C)
scr
-
7
Andy O'Hara (+10)
(Argyle LTC)
18
On Friday, February 09, 2018
Dean Oliver (+10)
(Fleetwood Hesketh A)
scr
-
21
Andrew Linaker (+15)
(Waddington Cons B)
19
On Friday, February 09, 2018
Garreth Hibbott (-15)
(Fleetwood Hesketh A)
scr
-
24
Les Sullivan (+10)
(Birkdale Cons A)
20
On Friday, February 09, 2018
Phil Green (+10)
(Birkdale Cons C)
40
-
scr
Chris Hoare (-5)
(Tarleton BC A)
21
On Friday, February 09, 2018
Paddy Tyndall (-10)
(Argyle LTC)
scr
-
18
Billy Evans (+15)
(Waddington Cons A)
22
On Friday, February 09, 2018
Ian Higgins (+5)
(Southport Cons B)
36
0 - won
scr
Andy Booth (scr)
(Fleetwood Hesketh A)
23
On Friday, February 09, 2018
Ian Lowery (+15)
(Scarisbrick B)
14
-
scr
Brian Jarrett (+35)
(Argyle LTC)
24
On Friday, February 09, 2018
Mike Reeder (scr)
(Fleetwood Hesketh A)
n/a
won - 0
0
. Bye
(Open Week)