Southport & District Amateur Snooker League - |
Administrator - Chris Gill | chrisgill147@aol.com | Phil Green | southport.snooker.results@hotmail.com | ||||
League | Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe | |||
Cups | Atherton Cup | Birch Pairs | Frank Lodge Trophy | J.J.Birch Cup | J.W.Blyden Trophy | James Yates Trophy | Lucas Cup | Marshall Cup | Rickerby Cup | Seniors Cup | | |||
|
James Yates Trophy |
Open to all players within the 1st division |
Match Date |
Home
Player |
Away Player | ||
First Round | ||||
1 |
By Friday, February 1, 2019 |
Gareth Hibbott (-15) (Fleetwood Hesketh A) |
won - 0 |
Daniel Murphy (+30) (Fleetwood Hesketh A) |
2 |
By Friday, February 1, 2019 |
Martin Brown (-5) (Fleetwood Hesketh A) |
won - 0 |
Mike Reeder (scr) (Fleetwood Hesketh A) |
3 |
By Friday, February 1, 2019 |
Paddy Tyndall (-10) (Argyle LTC) |
won - 0 |
Andy O'Hara (+5) (Argyle LTC) |
4 |
By Friday, February 1, 2019 |
Les Sullivan (+10) (Birkdale Cons A) |
won - 0 |
Steve Cooper (+15) (Argyle LTC) |
5 |
By Friday, February 1, 2019 |
Chris Hoare (scr) (Tarleton BC A) |
won - 0 |
Mike Roberts (+15) (Fleetwood Hesketh A) |
6 |
By Friday, February 1, 2019 |
Steve Crane (+15) (Fleetwood Hesketh A) |
won - 0 |
Andrew Linaker (+20) (Railway Club B) |
7 |
By Friday, February 1, 2019 |
Dean Oliver (+10) (Fleetwood Hesketh A) |
0 - won |
Rob Iddon (scr) (Tarleton BC A) |
8 |
By Friday, February 1, 2019 |
Brian Jarrett (+35) (Argyle LTC) |
bye - 0 |
. Bye (Open Date) |
Quarter-Final | ||||
9 |
By Friday, March 1, 2019 |
Rob Iddon (scr) (Tarleton BC A) |
won - 0 |
Chris Hoare (scr) (Tarleton BC A) |
10 |
By Friday, March 1, 2019 |
Brian Jarrett (+35) (Argyle LTC) |
0 - won |
Martin Brown (-5) (Fleetwood Hesketh A) |
11 |
By Friday, March 1, 2019 |
Les Sullivan (+10) (Birkdale Cons A) |
0 - won |
Steve Crane (+15) (Fleetwood Hesketh A) |
12 |
By Friday, March 1, 2019 |
Gareth Hibbott (-15) (Fleetwood Hesketh A) |
won - 0 |
Paddy Tyndall (-10) (Argyle LTC) |
Semi-Final | ||||
13 |
On Thursday, May 2, 2019 (20:00) |
Martin Brown (-5) (Fleetwood Hesketh A) |
1 - 2 |
Rob Iddon (scr) (Tarleton BC A) |
14 |
On Thursday, May 2, 2019 (20:00) |
Steve Crane (+15) (Fleetwood Hesketh A) |
0 - 2 |
Gareth Hibbott (-15) (Fleetwood Hesketh A) |
Final | ||||
15 |
On Thursday, May 16, 2019 (19:30) |
Gareth Hibbott (-15) (Fleetwood Hesketh A) |
3 - 1 |
Rob Iddon (scr) (Tarleton BC A) |