Newcastle East End Snooker League -
Administrator - John Craig | john88craig@hotmail.com | 07715 239284
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups knock-out cup | league doubles | league singles | peter heron memorial KO cup | Super singles | Veterans Trophy (over 55s) |
Veterans Trophy (over 55s)
  Match Date
Home Player
  Away Player
Venue
Preliminary Round
1
By Tuesday, January 29, 2019
kenny wilson
(Jubilee)
1 - 2
Mick Dale
(Forest hall)
walker jubilee club
2
By Tuesday, January 29, 2019
Phil Didsbury
(Whitley Bay Comrades)
2 - 0
Rob Catherall
(Fairholm)
Whitley Bay Comrades Club
3
By Tuesday, January 29, 2019
Jim Taylor
(Whitley Bay Comrades)
2 - 0
terry douglas
(Teams)
Whitley Bay Comrades Club
4
By Tuesday, January 29, 2019
allan adams
(Buffs 'B')
0 - 2
Alex Brown
(Gosforth 'B')
wallsend buffs
5
By Tuesday, January 29, 2019
Ralf Colins
(Gosforth 'B')
2 - 1
peter drane
(Innisfree)
Gosforth conservative club
6
By Tuesday, January 29, 2019
gary millen
(Engineers 'B')
2 - 0
bob callaway
(Forest hall)
wallsend engineers club
7
By Tuesday, January 29, 2019
Chris Nesbit
(Labour 'B')
0 - 2
Russell Powell
(Innisfree)
wallsend labour club
8
By Tuesday, January 29, 2019
John Sanderson
(Gosforth 'B')
2 - 0
Danny Armstrong
(Gosforth 'B')
Gosforth conservative club
9
By Tuesday, January 29, 2019
Simon Ord
(Gosforth 'B')
0 - 2
Alan Edmondson
(Gosforth 'B')
Gosforth conservative club
10
By Tuesday, January 29, 2019
Peter Renwick
(Dunston Excelsior)
0 - 2
steve milbourne
(Heaton meadowfield)
Dunston Excelsior
First Round
11
By Tuesday, February 26, 2019
gary millen
(Engineers 'B')
2 - 0
John Sanderson
(Gosforth 'B')
wallsend engineers club
12
By Tuesday, February 26, 2019
Jim Taylor
(Whitley Bay Comrades)
2 - 0
Davey Pederson
(Gosforth 'B')
Whitley Bay Comrades Club
13
By Tuesday, February 26, 2019
Ralf Colins
(Gosforth 'B')
0 - 2
Phil Didsbury
(Whitley Bay Comrades)
Gosforth conservative club
14
By Tuesday, February 26, 2019
Bob Macdonald
(Innisfree)
2 - 0
Ron Kettle
(Gosforth 'B')
innisfree social club
15
By Tuesday, February 26, 2019
norman nixon
(Forest hall)
1 - 2
Russell Powell
(Innisfree)
forest hall social club
16
By Tuesday, February 26, 2019
Alex Brown
(Gosforth 'B')
2 - 0
Mick Dale
(Forest hall)
Gosforth conservative club
17
By Tuesday, February 26, 2019
Alan Edmondson
(Gosforth 'B')
2 - 0
Billy Flamson
(Dunston Excelsior)
Gosforth conservative club
18
By Tuesday, February 26, 2019
steve milbourne
(Heaton meadowfield)
2 - 0
Derek Curtis
(Engineers 'B')
heaton meadowfield social club
Quarter-Final
19
By Tuesday, March 26, 2019
Jim Taylor
(Whitley Bay Comrades)
0 - 2
Bob Macdonald
(Innisfree)
Whitley Bay Comrades Club
20
By Tuesday, March 26, 2019
Alex Brown
(Gosforth 'B')
2 - 0
Russell Powell
(Innisfree)
Gosforth conservative club
21
By Tuesday, March 26, 2019
steve milbourne
(Heaton meadowfield)
0 - 2
Phil Didsbury
(Whitley Bay Comrades)
heaton meadowfield social club
22
By Tuesday, March 26, 2019
Alan Edmondson
(Gosforth 'B')
1 - 2
gary millen
(Engineers 'B')
Gosforth conservative club
Semi-Final
23
On Monday, April 15, 2019 (19:00)
Alex Brown
(Gosforth 'B')
0 - 3
gary millen
(Engineers 'B')
wallsend buffs
24
On Monday, April 15, 2019 (19:30)
Phil Didsbury
(Whitley Bay Comrades)
1 - 3
Bob Macdonald
(Innisfree)
Fairholm social club
Final
25
On Wednesday, May 08, 2019 (19:30)
gary millen
(Engineers 'B')
0 - 3
Bob Macdonald
(Innisfree)
walker jubilee club