St. Helens & District (Weds.) Snooker League -
Administrator - Dave ODowd | david_odowd@hotmail.com | 07984 309268
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Alan Hill Memorial Trophy (Pairs) | Bert Harris Memorial Cup (U25's) | Chris Barrow Memorial Cup (H/Cap Ind.) | Craig Harrison Champions Cup (Scratch) | Frank Owen Trophy (Ov.50's) | Jimmy Hendey Challenge Shield | 'Reporter Cup' 3-A-Side Championship | Tommy Burke Challenge Cup |
   
'Reporter Cup' 3-A-Side Championship
  Match Date
Home Team
  Away Team
Venue
First Round
1
By Sunday, January 7, 2024
(Division 10) Parr Cons 2 (3AS)
Lost - Won
Haydock Cons 1 (3AS) (Division 10) Parr Cons & Workingmens Club
2
By Sunday, January 7, 2024
(Division 10) Upholland Labour 3 (3AS)
Lost - Won
Parr Cons 3 (3AS) (Division 10) Upholland Labour Club
3
By Sunday, January 7, 2024
(Division 10) Windleshaw (3AS)
Lost - Won
Prescot Guild Hall 2 (3AS) (Division 10) Windleshaw Catholic Mens Club
4
By Sunday, January 7, 2024
(Division 10) Huyton & Prescot GC 1 (3AS)
Won - Lost
St Teresas 1 (3AS) (Division 10) Huyton & Prescot Golf Club
5
By Sunday, January 7, 2024
(Division 10) East Sutton Labour (3AS)
Won - Lost
Unison 2 (3AS) (Division 10) East Sutton Labour Club
6
By Sunday, January 7, 2024
(Division 10) Prescot Guild Hall 1 (3AS)
Lost - Won
Sidac Social (3AS) (Division 10) Prescot Guild Hall
Second Round
7
By Sunday, February 4, 2024
(Division 10) Prescot Guild Hall 2 (3AS)
Won - Lost
Parr Cons 3 (3AS) (Division 10) Prescot Guild Hall
8
By Sunday, February 4, 2024
(Division 10) Unison 3 (3AS)
Won - Lost
Huyton & Prescot GC 1 (3AS) (Division 10) Scala Snooker & Pool Centre
9
By Sunday, February 4, 2024
(Division 10) St Teresas 2 (3AS)
Won - Lost
Parr Cons 1 (3AS) (Division 10) St. Teresas Social Club
10
By Sunday, February 4, 2024
(Division 10) Haydock Cons 1 (3AS)
Won - Lost
Sidac Social (3AS) (Division 10) Haydock Conservative Club
11
By Sunday, February 4, 2024
(Division 10) St Teresas 3 (3AS)
Won - Lost
Haydock Cons 2 (3AS) (Division 10) St. Teresas Social Club
12
By Sunday, February 4, 2024
(Division 10) East Sutton Labour (3AS)
Won - Lost
Peasley Cross Cons (3AS) (Division 10) East Sutton Labour Club
13
By Sunday, February 4, 2024
(Division 10) Unison 1 (3AS)
Won - Lost
Huyton & Prescot GC 2 (3AS) (Division 10) Windle Social Club
14
By Sunday, February 4, 2024
(Division 10) Upholland Labour 2 (3AS)
Won - Lost
Upholland Labour 1 (3AS) (Division 10) Upholland Labour Club
Quarter-Final
15
By Sunday, March 10, 2024
(Division 10) Unison 3 (3AS)
Won - Lost
Prescot Guild Hall 2 (3AS) (Division 10) Scala Snooker & Pool Centre
16
By Sunday, March 10, 2024
(Division 10) St Teresas 3 (3AS)
-
Upholland Labour 2 (3AS) (Division 10) St. Teresas Social Club
17
By Sunday, March 10, 2024
(Division 10) St Teresas 2 (3AS)
Won - Lost
East Sutton Labour (3AS) (Division 10) St. Teresas Social Club
18
By Sunday, March 10, 2024
(Division 10) Unison 1 (3AS)
Won - Lost
Haydock Cons 1 (3AS) (Division 10) Scala Snooker & Pool Centre