St. Helens & District (Thurs.) Snooker League -
Administrator - Dave O'Dowd | david_odowd@hotmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Alan Crosby Memorial Cup (Individual H'Cap) | Alan Hill Memorial Trophy (Pairs) | Bert Harris Memorial Cup (Under 25's) | Frank Owen Trophy (Over 50's) | Jimmy Rigby Cup (Three Man Team) | K.W.T. Bowl | K.W.T. Cup | O'Dowd/Ormiston Trophy (Scratch Individual) |
   
K.W.T. Cup
FIRST ROUND TO BE PLAYED ON THURSDAY 26th OCTOBER 2023
  Match Date
Home Team
  Away Team
Venue
First Round
1
On Thursday, October 26, 2023 (20:00)
(Division 1) Parr Cons WMC 1
Won - Lost
St. Teresas Ravens (Division 2) Parr Cons Workingmans Club
2
On Thursday, October 26, 2023 (20:00)
(Division 1) Sutton Cricket
Lost - Won
Windleshaw 2 (Division 2) Sutton Cricket & Tennis Club
3
On Thursday, October 26, 2023 (20:00)
(Division 1) Rainhill Ex-Services
Won - Lost
Greenalls (Division 1) Rainhill Ex-Services Club
4
On Thursday, October 26, 2023 (20:00)
(Division 1) St. Teresas
Lost - Won
Windle Social (Division 2) St. Teresas Parish Centre
5
On Thursday, October 26, 2023 (20:00)
(Division 1) Lowe House
Won - Lost
Sidac Social 2 (Division 1) Lowe House Social Club
Second Round
6
On Thursday, November 23, 2023 (19:15)
(Division 2) Windle Social
Won - Lost
Windleshaw 2 (Division 2) Windle Social Club
7
On Thursday, November 23, 2023 (19:30)
(Division 1) Rainhill Ex-Services
Won - Lost
Scala Snooker (Division 1) Rainhill Ex-Services Club
8
On Thursday, November 23, 2023 (19:30)
(Division 2) Birchley St. Marys
Won - Lost
Rainford X Social (Division 2) Birchley St. Marys Parish Club
9
On Thursday, November 23, 2023 (19:30)
(Division 2) Windleshaw 1
Lost - Won
Lowe House (Division 1) Windleshaw Catholic Mens Club
10
On Thursday, November 23, 2023 (20:00)
(Division 1) East Sutton Labour 1
Won - Lost
Parr Cons WMC 2 (Division 1) East Sutton Labour Club
11
On Thursday, November 23, 2023 (20:00)
(Division 1) Parr Cons WMC 1
Lost - Won
Peasley Cross Cons. (Division 2) Parr Cons Workingmans Club
12
On Thursday, November 23, 2023 (20:00)
(Division 2) Sidac Social 1
Lost - Won
Unison (@Scala) (Division 1) Sidac Sports & Social Club
13
On Thursday, November 23, 2023 (20:00)
(Division 2) St. Annes Town
Won - Lost
East Sutton Labour 2 (Division 2) St. Anne & Blessed Dominic Parish Club
Quarter-Final
14
On Thursday, March 7, 2024 (19:30)
(Division 1) Rainhill Ex-Services
Won - Lost
Birchley St. Marys (Division 2) Rainhill Ex-Services Club
15
On Thursday, March 7, 2024 (19:30)
(Division 1) Unison (@Scala)
Won - Lost
Windle Social (Division 2) Scala Snooker & Pool Centre
16
On Thursday, March 7, 2024 (20:00)
(Division 2) St. Annes Town
Won - Lost
East Sutton Labour 1 (Division 1) St. Anne & Blessed Dominic Parish Club
17
On Thursday, March 7, 2024 (20:00)
(Division 2) Peasley Cross Cons.
Lost - Won
Lowe House (Division 1) Peasley Cross Conservative Club
Semi-Final
18
On Thursday, April 18, 2024 (19:45)
(Division 2) St. Annes Town
Lost - Won
Rainhill Ex-Services (Division 1) St. Teresas Parish Centre
19
On Thursday, May 2, 2024 (19:45)
(Division 1) Lowe House
-
Unison (@Scala) (Division 1) T.B.C.