Ormskirk & District Amateur Snooker League -
Administrator - Barry Adlington | baisie147@hotmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Anon Trophy (Pairs Handicap) | Biro Cup (Individual Championship) | J F Wills Memorial Trophy | Kenney Cup | Le-Rose Bowl Cup | Mac Trophy (Individual Handicap) |
Anon Trophy (Pairs Handicap)
  Match Date
Home Players
Hcp
 
Hcp
Away Players
Venue
First Round
1
By Friday, January 28, 2022
S Evans Snr
(Olympic BC B)
S Evans Jnr
(Olympic BC B)
-
-
-
I Lindsay
(Aughton Institute E)
J Scogins
(Aughton Institute E)
Olympic Bowling Club
2
By Friday, January 28, 2022
G Jones
(Aughton Institute E)
R Green
(Aughton Institute E)
-
-
-
T Kavanagh
(Upholland Social)
A Singleton
(Upholland Social)
Aughton Institute
3
By Friday, January 28, 2022
G Hibbott
(Fleetwood Hesketh SSC)
P Cuerden
(Fleetwood Hesketh SSC)
-
-
-
A Edwards
(Olympic BC B)
T Stevenson
(Olympic BC B)
Fleetwood Hesketh SSC
4
By Friday, January 28, 2022
C Deaves
(Olympic BC A)
B Carroll
(Olympic BC A)
-
-
-
P Hardaker
(Upholland Social)
R Hardaker
(Upholland Social)
Olympic Bowling Club
5
By Friday, January 28, 2022
S McBrinn
(St Cuthberts)
G McBrinn
(St Cuthberts)
-
-
-
R Radford
(Aughton Institute E)
S A Hughes
(Aughton Institute A)
St Cuthbert's
6
By Friday, January 28, 2022
G Neale
(St Cuthberts)
D Charnock
(St Cuthberts)
-
-
-
R Barber
(Aughton Institute F)
A Wilcox Jnr
(Aughton Institute F)
St Cuthbert's
7
By Friday, January 28, 2022
S Mobbs
(Upholland Social)
T Hardaker
(Upholland Social)
-
- Won
-
M Buck
(Aughton Institute A)
S O'Neill
(Aughton Institute A)
Up Holland Moor Social Club
8
By Friday, January 28, 2022
M Rogers
(Farmers Club)
L Bostock
(Farmers Club)
-
-
-
P Williams
(Olympic BC B)
I A Jones
(Olympic BC B)
Farmers Club
9
By Friday, January 28, 2022
A Garbe
(Olympic BC A)
P Jenkins
(Olympic BC A)
-
- Won
-
N Barber
(Aughton Institute E)
J Clements
(Aughton Institute E)
Olympic Bowling Club
10
By Friday, January 28, 2022
M Budd
(Rainford X SSC)
S Farrar
(Rainford X SSC)
-
- Won
-
J Neale
(St Cuthberts)
P Banks
(St Cuthberts)
Rainford X Sports & Social Club
11
By Friday, January 28, 2022
L Davey
(Aughton Institute B)
R Sullivan
(Aughton Institute B)
-
-
-
A Cowperthwaite
(Olympic BC B)
K Weeks
(Olympic BC B)
Aughton Institute
12
By Friday, January 28, 2022
D Mycek
(Aughton Institute A)
G Russell
(Aughton Institute A)
-
-
-
M O'Looney
(Aughton Institute D)
M Kane
(Aughton Institute D)
Aughton Institute
13
By Friday, January 28, 2022
M Mullane
(Stanley Club A)
A Bridge
(Stanley Club A)
-
-
-
J Hodge
(Aughton Institute B)
M Hodge
(Aughton Institute B)
Stanley Club
14
By Friday, January 28, 2022
P Woods
(Olympic BC A)
V Murphy
(Olympic BC A)
-
- Won
-
S O'Hare
(Stanley Club B)
L Dunn
(Stanley Club B)
Olympic Bowling Club
15
By Friday, January 28, 2022
J Holmes
(Fleetwood Hesketh SSC)
D Oliver
(Fleetwood Hesketh SSC)
-
- Won
-
A Radford
(Stanley Club A)
P Molyneux
(Stanley Club A)
Fleetwood Hesketh SSC
16
By Friday, January 28, 2022
A Laine
(Stanley Club A)
C Laine
(Stanley Club A)
-
-
-
M Brown
(Fleetwood Hesketh SSC)
C Hoare
(Fleetwood Hesketh SSC)
Stanley Club