St. Helens & District (Weds.) Snooker League -
Administrator - Dave ODowd | david_odowd@hotmail.com | 07984 309268
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Alan Hill Memorial Trophy (Pairs) | Bert Harris Memorial Cup (U25's) | Chris Barrow Memorial Cup (H/Cap Ind.) | Craig Harrison Champions Cup (Scratch) | Frank Owen Trophy (Ov.50's) | Jimmy Hendey Challenge Shield | 'Reporter Cup' 3-A-Side Championship | Tommy Burke Challenge Cup |
   
Craig Harrison Champions Cup (Scratch)
  Match Date
Home Player
  Away Player
Venue
First Round
1
By Sunday, January 7, 2024
Chris Hill
(East Sutton Labour)
Won - Lost
Lee Unsworth
(Peasley Cross Cons.)
East Sutton Labour Club
2
By Sunday, January 7, 2024
Ryan Rennison
(Sidac Sports & Social)
Won - Lost
Graham Johnson
(Peasley Cross Cons.)
Sidac Sports & Social Club
3
By Sunday, January 7, 2024
Callum Jones
(Sidac Sports & Social)
Lost - Won
Simon Holland
(East Sutton Labour)
Sidac Sports & Social Club
4
By Sunday, January 7, 2024
Andy Harper
(St. Teresas Cross)
Lost - Won
Anthony Bacon
(Parr Cons WMC A)
St. Teresas Social Club
5
By Sunday, January 7, 2024
Ste Whittaker
(St. Teresas Cross)
Lost - Won
Martin Sedgwick
(Parr Cons WMC A)
St. Teresas Social Club
6
By Sunday, January 7, 2024
Ronnie Wynne
(Prescot Parish Church)
Lost - Won
James Grayson
(St. Teresas)
Prescot Parish Church Institute
7
By Sunday, January 7, 2024
Billy Duffy
(Huyton & Prescot G.C.)
Won - Lost
Graeme Bannister
(Parr Cons WMC A)
Huyton & Prescot Golf Club
8
By Sunday, January 7, 2024
John Mangan Jr.
(Prescot Guild Hall)
Lost - Won
Chris Richmond
(Greenalls 2)
Prescot Guild Hall
9
By Sunday, January 7, 2024
Tom Bulman
(Unison 1 (@ Scala))
Lost - Won
Mark Richardson
(Parr Cons WMC A)
Scala Snooker & Pool Centre
10
By Sunday, January 7, 2024
Peter Derbyshire
(St. Teresas Cross)
Lost - Won
Dave O'Dowd
(St. Teresas Cross)
St. Teresas Social Club
11
By Sunday, January 7, 2024
Trevor Roberts
(Peasley Cross Cons.)
Won - Lost
Ray Roughley
(St. Teresas Cross)
Peasley Cross Conservative Club
12
By Sunday, January 7, 2024
Gary O'Grady
(Huyton & Prescot G.C.)
Won - Lost
Kevin Carr
(Sidac Sports & Social)
Huyton & Prescot Golf Club
13
By Sunday, January 7, 2024
Richard Birch
(Parr Cons WMC B)
Lost - Won
Mike Bennett
(St. Teresas)
Parr Cons & Workingmens Club
14
By Sunday, January 7, 2024
Chris Nelson
(Greenalls 1)
Lost - Won
Aaron Lewis
(Parr Cons WMC A)
Greenalls Sports & Social Club
15
By Sunday, January 7, 2024
Kieran Helsby
(Parr Cons WMC A)
Won - Lost
Andy Pennington
(Lowe House)
Parr Cons & Workingmens Club
16
By Sunday, January 7, 2024
Liam Carroll
(Greenalls 1)
Lost - Won
Bill Atherton
(St. Teresas Cross)
Greenalls Sports & Social Club
Second Round
17
By Sunday, February 18, 2024
Chris Richmond
(Greenalls 2)
Lost - Won
Mark Richardson
(Parr Cons WMC A)
Greenalls Sports & Social Club
18
By Sunday, February 18, 2024
Trevor Roberts
(Peasley Cross Cons.)
Lost - Won
Chris Hill
(East Sutton Labour)
Peasley Cross Conservative Club
19
By Sunday, February 18, 2024
Dave O'Dowd
(St. Teresas Cross)
Won - Lost
Billy Duffy
(Huyton & Prescot G.C.)
St. Teresas Social Club
20
By Sunday, February 18, 2024
Martin Sedgwick
(Parr Cons WMC A)
Won - Lost
Ryan Rennison
(Sidac Sports & Social)
Parr Cons & Workingmens Club
21
By Sunday, February 18, 2024
Aaron Lewis
(Parr Cons WMC A)
Lost - Won
Gary O'Grady
(Huyton & Prescot G.C.)
Parr Cons & Workingmens Club
22
By Sunday, February 18, 2024
Bill Atherton
(St. Teresas Cross)
Lost - Won
Kieran Helsby
(Parr Cons WMC A)
St. Teresas Social Club
23
By Sunday, February 18, 2024
Simon Holland
(East Sutton Labour)
Won - Lost
Mike Bennett
(St. Teresas)
East Sutton Labour Club
24
By Sunday, February 18, 2024
James Grayson
(St. Teresas)
Lost - Won
Anthony Bacon
(Parr Cons WMC A)
St. Teresas Social Club
Quarter-Final
25
By Sunday, March 24, 2024
Chris Hill
(East Sutton Labour)
Won - Lost
Martin Sedgwick
(Parr Cons WMC A)
East Sutton Labour Club
26
By Sunday, March 24, 2024
Gary O'Grady
(Huyton & Prescot G.C.)
Won - Lost
Anthony Bacon
(Parr Cons WMC A)
Huyton & Prescot Golf Club
27
By Sunday, March 24, 2024
Mark Richardson
(Parr Cons WMC A)
-
Simon Holland
(East Sutton Labour)
Parr Cons & Workingmens Club
28
By Sunday, March 24, 2024
Dave O'Dowd
(St. Teresas Cross)
Lost - Won
Kieran Helsby
(Parr Cons WMC A)
St. Teresas Social Club