Exeter & District Snooker League -
Administrator - Richard Reid | richardreidspurs@yahoo.co.uk | 07816227404
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups BREALY ROSE BOWL | CAPTAINS CUP DIV 1 | CAPTAINS CUP DIV 2 | DIV #2 - Handicap Knockout | DIV #2 - Pairs Knockout | GRAND MASTERS | HANDICAP SNOOKER | INTER CLUB KO (SCRATCH) | INTER TEAM KO | JOHN STREET CUP | PAIRS HANDICAP | SNOOKER OPEN |
HANDICAP SNOOKER
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
Preliminary Round
1
By Sunday, January 21, 2024
MALCOLM HOBBS
(HEAVITREE SOCIAL)
52
1 - 3
28
LEE HABEYAB
(Heavitree Cons B)
2
By Sunday, January 21, 2024
TERRY GREEN
(Whipton Labour A)
52
1 - 3
46
JAMES BOWLEY
(HEAVITREE SOCIAL)
3
By Sunday, January 21, 2024
HARRY FLOWER
(Topsham Cons A)
42
3 - 1
27
JULIAN BRAY
(Topsham Cons A)
4
By Sunday, January 21, 2024
Shane Ollivro
(HEAVITREE SOCIAL)
45
2 - 3
27
DAVID O'NEILL
(Whipton Institute A)
5
By Sunday, January 21, 2024
LES WELLAND
(Pinhoe A)
32
0 - 3
41
I Yeung
(Heavitree Cons B)
6
By Sunday, January 21, 2024
Dean Willis
(Polsloe & Priory A)
15
3 - 2
0
BILLY GINN
(Whipton Insitute B)
7
By Sunday, January 21, 2024
MICHAEL STONE
(Whipton Insitute B)
18
1 - 3
52
MARK DE SOUZA
(HEAVITREE SOCIAL)
8
By Sunday, January 21, 2024
RICHARD SCANT
(Whipton Institute A)
37
2 - 3
32
MATTHEW CLARKSON
(Whipton Insitute B)
9
By Sunday, January 21, 2024
Chris Turner
(Whipton Insitute B)
8
0 - 3
52
DEREK NEWBERRY
(HEAVITREE SOCIAL)
Second Round
10
By Sunday, February 25, 2024
LEE HABEYAB
(Heavitree Cons B)
28
2 - 3
38
MARK BREWER
(Whipton Labour A)
11
By Sunday, February 25, 2024
JAMES BOWLEY
(HEAVITREE SOCIAL)
46
0 - 3
42
HARRY FLOWER
(Topsham Cons A)
12
By Sunday, February 25, 2024
DAVID O'NEILL
(Whipton Institute A)
27
1 - 3
30
DECLAN BARRETT
(GWR West A)
13
By Sunday, February 25, 2024
I Yeung
(Heavitree Cons B)
41
3 - 2
45
SHAUN WASHBOURN
(Whipton Institute A)
14
By Sunday, February 25, 2024
NEIL ALLUM
(Pinhoe A)
14
3 - 2
15
Dean Willis
(Polsloe & Priory A)
15
By Sunday, February 25, 2024
MARK DE SOUZA
(HEAVITREE SOCIAL)
52
2 - 3
28
ALEX BUCKINGHAM
(GWR West A)
16
By Sunday, February 25, 2024
MATTHEW CLARKSON
(Whipton Insitute B)
32
3 - 0
22
JONATHON ROBBINS
(Whipton Labour B)
17
By Sunday, February 25, 2024
DEREK NEWBERRY
(HEAVITREE SOCIAL)
52
2 - 3
42
Gary Fuller
(Topsham Cons A)
Quarter-Final
18
By Sunday, March 24, 2024
MARK BREWER
(Whipton Labour A)
38
2 - 3
42
HARRY FLOWER
(Topsham Cons A)
19
By Sunday, March 24, 2024
DECLAN BARRETT
(GWR West A)
30
3 - 2
41
I Yeung
(Heavitree Cons B)
20
By Sunday, March 24, 2024
ALEX BUCKINGHAM
(GWR West A)
28
1 - 3
14
NEIL ALLUM
(Pinhoe A)
21
By Sunday, March 24, 2024
Gary Fuller
(Topsham Cons A)
42
0 - 3
32
MATTHEW CLARKSON
(Whipton Insitute B)
Semi-Final
22
By Sunday, May 5, 2024
HARRY FLOWER
(Topsham Cons A)
42
1 - 3
30
DECLAN BARRETT
(GWR West A)
23
By Sunday, May 5, 2024
MATTHEW CLARKSON
(Whipton Insitute B)
32
3 - 1
14
NEIL ALLUM
(Pinhoe A)
Final
24
On Thursday, May 16, 2024 (19:00)
DECLAN BARRETT
(GWR West A)
30
-
32
MATTHEW CLARKSON
(Whipton Insitute B)