Formby & District Handicap Snooker League - |
Administrator - Mark Rimmer | formbysnooker@gmail.com | | ||||
League | Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Documents | Rules | Search | Subscribe | |||
Cups | ALLAN PARKER KNOCKOUT | CLARE CUP | CRYSTAL FIRES HANDICAP AUGHTON | CRYSTAL FIRES HANDICAP NORTHERN | CRYSTALFIRES HANDICAP FORMBY CLUB | CRYSTALFIRES HANDICAP GILD HALL | crystalfires handicap last 8 | MAC AND JACK | PAIRS | U50 | VETERANS | | |||
|
CLARE CUP |
Match Date |
Home
Player |
Away Player | ||
First Round | ||||
1 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Ged Aindow (Gild hall B) |
0 - W |
Anthony Scorgie (Gild hall B) |
2 |
By Thursday, April 14, 2022 |
PAUL latham (Northern club A) |
W - 0 |
bye bye (Aughton institute A) |
3 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Robbie Radford (Aughton institute A) |
0 - W |
Joe Clements (Aughton institute A) |
4 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Martin Forshaw (Gild hall B) |
W - O |
Dan Mycek (Gild Hall A) |
5 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Tom Mortimore (Northern club A) |
W - 0 |
Craig Jones (Les Dodd) |
6 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Stan Hughes (Aughton institute A) |
0 - W |
Luke Palethorpe (Formby club B) |
7 |
By Thursday, April 14, 2022 |
bye bye (Aughton institute A) |
0 - W |
Chris Rae (Les Dodd) |
8 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Mark Winkley (Gild hall B) |
0 - W |
John Mason (Northern club A) |
9 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Andy Rae (Les Dodd) |
W - 0 |
Andy Cowperthwaite (Northern club A) |
10 |
By Thursday, April 14, 2022 |
John p Sinclair (Gild Hall A) |
0 - W |
Adam Brown (Northern club A) |
11 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Paul Williams (Aughton institute A) |
W - 0 |
bye bye (Aughton institute A) |
12 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Callum Scorgie (Gild hall B) |
0 - w |
Graham Clark (Formby club B) |
13 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Robbie Wilson (Aughton institute A) |
0 - W |
Mark Evans (Formby club B) |
14 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Alan Swift (Formby club A) |
0 - W |
John Porter (Formby club B) |
15 |
By Thursday, April 14, 2022 |
bye bye (Aughton institute A) |
0 - W |
mike buck (Gild Hall A) |
16 |
By Thursday, April 14, 2022 |
Chris Connelly (Formby club B) |
W - 0 |
Jimmy Tristram (Formby club B) |
Second Round | ||||
17 |
By Monday, May 23, 2022 |
Adam Brown (Northern club A) |
0 - W |
Chris Connelly (Formby club B) |
18 |
By Monday, May 23, 2022 |
PAUL latham (Northern club A) |
0 - W |
John Porter (Formby club B) |
19 |
By Monday, May 23, 2022 |
Paul Williams (Aughton institute A) |
W - 0 |
Andy Rae (Les Dodd) |
20 |
By Monday, May 23, 2022 |
Chris Rae (Les Dodd) |
W - 0 |
Joe Clements (Aughton institute A) |
21 |
By Monday, May 23, 2022 |
Mark Evans (Formby club B) |
W - 0 |
John Mason (Northern club A) |
22 |
By Monday, May 23, 2022 |
Graham Clark (Formby club B) |
W - 0 |
mike buck (Gild Hall A) |
23 |
By Monday, May 23, 2022 |
Tom Mortimore (Northern club A) |
0 - W |
Luke Palethorpe (Formby club B) |
24 |
By Monday, May 23, 2022 |
Anthony Scorgie (Gild hall B) |
0 - W |
Martin Forshaw (Gild hall B) |
Quarter-Final | ||||
25 |
By Wednesday, June 15, 2022 |
Chris Connelly (Formby club B) |
W - 0 |
Mark Evans (Formby club B) |
26 |
By Wednesday, June 15, 2022 |
Luke Palethorpe (Formby club B) |
0 - W |
John Porter (Formby club B) |
27 |
By Wednesday, June 15, 2022 |
Chris Rae (Les Dodd) |
0 - W |
Graham Clark (Formby club B) |
28 |
By Wednesday, June 15, 2022 |
Martin Forshaw (Gild hall B) |
0 - W |
Paul Williams (Aughton institute A) |
Semi-Final | ||||
29 |
On Monday, August 1, 2022 |
Chris Connelly (Formby club B) |
0 - W |
John Porter (Formby club B) |
30 |
On Monday, August 1, 2022 |
Graham Clark (Formby club B) |
0 - W |
Paul Williams (Aughton institute A) |
Final | ||||
31 |
On Tuesday, August 23, 2022 (19:30) |
John Porter (Formby club B) |
- |
Paul Williams (Aughton institute A) |