Wilmslow & District Amateur Snooker League -
Administrator - Steve Buck | wilmslowsnooker@gmail.com |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups Div 2 Singles Knockout | Eric Thomson Div 1 Singles Knockout | Johnny Walker Pairs | Stan Tyrer |
Div 2 Singles Knockout
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
Preliminary Round
1
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
C Gouldbourn
(Great Moor Sports B)
20
2 - 0
36
J Besnahan
(Great Moor Sports A)
2
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
J Phethean
(St Johns Catholic A)
14
0 - 2
26
P Birtwistle
(Great Moor Sports B)
3
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
P Hart
(Alderley Union Sport A)
2
0 - 2
20
Arik Kadir
(Hyde Snooker A)
4
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
Diego Runghoo
(Heald Green Social B)
4
2 - 1
10
S Dobson
(Cheadle Hulme Institute B)
5
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
N Mansell
(St Johns Catholic Club B)
36
2 - 1
10
M Derbyshire
(Denton Liberal A)
6
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
J Bradley
(Hyde Snooker A)
30
2 - 0
26
S Fellows
(Great Moor Sports A)
7
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
P Flannery
(Cheadle Hulme Institute B)
6
2 - 0
26
C Lambert
(Great Moor Sports B)
8
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
E Kwan
(Denton Liberal A)
4
2 - 0
10
A Filgate
(Great Moor Sports B)
9
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
G Burns
(Heald Green Social B)
16
2 - 0
36
J Sherifi
(Heald Green Social B)
10
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
G Oakley
(Morley Club A)
2
2 - 1
26
S Bell
(Heald Green Social B)
11
By Wednesday, November 29, 2023 (20:00)
J Wilson
(St Johns Catholic Club B)
36
1 - 2
6
Paul Saunders
(The Moor Club A)
First Round
12
By Wednesday, December 20, 2023 (15:00)
M Gorman
(Denton Liberal A)
-8
2 - 1
26
J Robinson
(Morley Club A)
13
By Wednesday, December 20, 2023 (20:00)
R Buxton Jnr
(Cheadle Hulme Cons B)
30
2 - 1
6
Mike Thorpe
(The Moor Club A)
14
By Wednesday, December 20, 2023 (20:00)
E Galligan
(St Johns Catholic A)
2
2 - 0
16
A Bond
(Heald Green Social B)
15
By Wednesday, December 20, 2023 (20:00)
K Trow
(Heald Green Social B)
28
2 - 0
14
A Nickson
(Denton Liberal B)
16
By Wednesday, December 20, 2023 (20:00)
C Appleton
(Hyde Snooker A)
24
2 - 1
-2
W Dearnley
(The Moor Club A)
17
By Wednesday, December 20, 2023 (20:00)
G Pinchin
(Great Moor Sports A)
22
0 - 2
32
N Bradley
(Hyde Snooker A)
18
By Wednesday, December 20, 2023 (20:00)
R Taylor
(St Johns Catholic A)
20
1 - 2
6
Colin Norbury
(The Moor Club A)
19
By Wednesday, December 20, 2023 (20:00)
G Wilson
(Cheadle Hulme Cons A)
-4
2 - 0
14
Raza Ahsan
(The Moor Club A)
20
By Wednesday, December 20, 2023 (20:00)
R Green
(Denton Liberal A)
6
0 - 2
22
L Mitton
(Great Moor Sports B)
21
By Wednesday, December 20, 2023 (22:00)
Usman Khokar
(The Moor Club A)
-8
0 - 2
20
C Gouldbourn
(Great Moor Sports B)
22
By Wednesday, December 20, 2023 (22:00)
N Mansell
(St Johns Catholic Club B)
36
0 - 2
20
Arik Kadir
(Hyde Snooker A)
23
By Wednesday, December 20, 2023 (22:00)
Paul Saunders
(The Moor Club A)
6
2 - 0
6
P Flannery
(Cheadle Hulme Institute B)
24
By Wednesday, December 20, 2023 (22:00)
G Burns
(Heald Green Social B)
16
0 - 2
2
G Oakley
(Morley Club A)
25
By Wednesday, December 20, 2023 (22:00)
J Bradley
(Hyde Snooker A)
30
0 - 2
4
E Kwan
(Denton Liberal A)
26
By Wednesday, December 20, 2023 (22:00)
Diego Runghoo
(Heald Green Social B)
4
0 - 2
26
P Birtwistle
(Great Moor Sports B)
27
By Wednesday, December 20, 2023 (22:00)
Dwane Douglas
(Denton Liberal B)
36
2 - 0
-8
Sohail Iqbal
(The Moor Club A)
Second Round
28
By Wednesday, January 31, 2024 (22:00)
K Trow
(Heald Green Social B)
28
2 - 0
30
R Buxton Jnr
(Cheadle Hulme Cons B)
29
By Wednesday, January 31, 2024 (22:00)
Colin Norbury
(The Moor Club A)
6
1 - 2
32
N Bradley
(Hyde Snooker A)
30
By Wednesday, January 31, 2024 (22:00)
Dwane Douglas
(Denton Liberal B)
36
2 - 1
-4
G Wilson
(Cheadle Hulme Cons A)
31
By Wednesday, January 31, 2024 (22:00)
L Mitton
(Great Moor Sports B)
22
1 - 2
-8
M Gorman
(Denton Liberal A)
32
By Wednesday, January 31, 2024 (22:00)
C Appleton
(Hyde Snooker A)
24
2 - 0
2
E Galligan
(St Johns Catholic A)
33
By Wednesday, January 31, 2024 (22:00)
C Gouldbourn
(Great Moor Sports B)
20
2 - 0
20
Arik Kadir
(Hyde Snooker A)
34
By Wednesday, January 31, 2024 (22:00)
Paul Saunders
(The Moor Club A)
6
2 - 1
2
G Oakley
(Morley Club A)
35
By Wednesday, January 31, 2024 (22:00)
Paul Saunders
(The Moor Club A)
6
2 - 1
2
G Oakley
(Morley Club A)
36
By Wednesday, January 31, 2024 (22:00)
E Kwan
(Denton Liberal A)
4
2 - 1
26
P Birtwistle
(Great Moor Sports B)
Quarter-Final
37
By Wednesday, February 28, 2024 (22:00)
N Bradley
(Hyde Snooker A)
32
0 - 2
28
K Trow
(Heald Green Social B)
38
By Wednesday, February 28, 2024 (22:00)
Dwane Douglas
(Denton Liberal B)
36
2 - 1
-8
M Gorman
(Denton Liberal A)
39
By Wednesday, February 28, 2024 (22:00)
C Gouldbourn
(Great Moor Sports B)
20
2 - 1
24
C Appleton
(Hyde Snooker A)
40
By Wednesday, February 28, 2024 (22:00)
Paul Saunders
(The Moor Club A)
6
0 - 2
4
E Kwan
(Denton Liberal A)
Semi-Final
41
By Wednesday, March 27, 2024 (22:00)
Dwane Douglas
(Denton Liberal B)
36
2 - 0
28
K Trow
(Heald Green Social B)
42
By Wednesday, March 27, 2024 (22:00)
C Gouldbourn
(Great Moor Sports B)
20
0 - 2
4
E Kwan
(Denton Liberal A)