Bishops Stortford & District Snooker League -
Administrator - Chris Coney | Chrisconey@me.com | 07540 109183
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups ERIC ZELLY TROPHY (SINGLES SCRATCH) | INTER DIVISIONAL CUP (SINGLES HANDICAP) | JOHNSON MATHEY CUP (DOUBLES HANDICAP) | SCRATCH PLUS SINGLES CUP | TEAM KNOCKOUT |
ERIC ZELLY TROPHY (SINGLES SCRATCH)
The singles scratch will be played best of three (3) up to the semi-finals, which will be best of five (5) frames, and the final best of seven (7) frames.
  Match Date
Home Player
  Away Player
First Round
1
By Sunday, February 4, 2024
MARC RIDOUT
(JP's B)
-
 Bye
(BYE)
2
By Sunday, February 4, 2024
ROBERT DINEEN
(HEMNAL A)
- w/o
PAUL GREENBERG (NP)
(JP's E)
3
By Sunday, February 4, 2024
JOHN WHELAN
(BURNT MILL A)
-
 Bye
(BYE)
4
By Sunday, February 4, 2024
DARREN EDMONSTON
(BURNT MILL B)
-
 Bye
(BYE)
5
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
6
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
7
By Sunday, February 4, 2024
JASON BAKER
(JP's E)
-
 Bye
(BYE)
8
By Sunday, February 4, 2024
DES MURPHY
(B.S.S.C.B.)
-
 Bye
(BYE)
9
By Sunday, February 4, 2024
PAUL TOZER
(JP's B)
-
 Bye
(BYE)
10
By Sunday, February 4, 2024
OLLIE MONK
(BURNT MILL A)
-
 Bye
(BYE)
11
By Sunday, February 4, 2024
JOJO WARD
(BRITISH LEGION B)
-
 Bye
(BYE)
12
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
13
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
14
On Sunday, February 4, 2024
LES SHERLOCK
(HARLOW B)
-
 Bye
(BYE)
15
By Sunday, February 4, 2024
MATT NADAL
(JP's B)
-
 Bye
(BYE)
16
By Sunday, February 4, 2024
LEE HOOD
(JP's D)
-
 Bye
(BYE)
17
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
18
By Sunday, February 4, 2024
ANDY MILLS
(JP's D)
2 - 0
M EMERSON
(HARLOW D)
19
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
20
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
21
By Sunday, February 4, 2024
ROSS LEAVERS
(BIRCHANGER)
-
 Bye
(BYE)
22
By Sunday, February 4, 2024
TOM HUGHES
(BURNT MILL B)
-
 Bye
(BYE)
23
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
24
By Sunday, February 4, 2024
JASON PEGRAM
(JP's A)
-
 Bye
(BYE)
25
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
26
By Sunday, February 4, 2024
LEE ELLMORE (NP)
(B.S.S.C.B.)
2 - 0
HAKAN YAVASOGLULARI (NP)
(JP's E)
27
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
28
By Sunday, February 4, 2024
JAMIE WEEDON
(JP's A)
-
 Bye
(BYE)
29
By Sunday, February 4, 2024
IAN WAITE
(BURNT MILL B)
-
 Bye
(BYE)
30
By Sunday, February 4, 2024
SCOTT BOURNE
(JP's A)
-
 Bye
(BYE)
31
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
32
By Sunday, February 4, 2024
-
 Bye
(BYE)
Second Round
33
By Sunday, March 10, 2024
1 - 2
ROB HEMSWORTH
(JP's D)
34
By Sunday, March 10, 2024
DARREN EDMONSTON
(BURNT MILL B)
w/o -
MARK LAYTON (NP)
(JP's E)
35
By Sunday, March 10, 2024
PAUL TOZER
(JP's B)
2 - 1
OLLIE MONK
(BURNT MILL A)
36
By Sunday, March 10, 2024
ANDY MILLS
(JP's D)
1 - 2
ROSS LEAVERS
(BIRCHANGER)
37
By Sunday, March 10, 2024
2 - 0
MARC RIDOUT
(JP's B)
38
By Sunday, March 10, 2024
2 - 0
IAN WAITE
(BURNT MILL B)
39
By Sunday, March 10, 2024
JASON PEGRAM
(JP's A)
2 - 0
JOHN WHELAN
(BURNT MILL A)
40
By Sunday, March 10, 2024
TOM HUGHES
(BURNT MILL B)
- w/o
JASON DUNN (NP)
(JP's E)
41
By Sunday, March 10, 2024
w/o -
LEE HOOD
(JP's D)
42
By Sunday, March 10, 2024
0 - 2
PAUL GREENBERG (NP)
(JP's E)
43
By Sunday, March 10, 2024
2 - 0
JOJO WARD
(BRITISH LEGION B)
44
By Sunday, March 10, 2024
- w/o
ELLIS PRIDMORE
(JP's G)
45
By Sunday, March 10, 2024
LES SHERLOCK
(HARLOW B)
2 - 0
MATT NADAL
(JP's B)
46
By Sunday, March 10, 2024
JAMIE WEEDON
(JP's A)
2 - 1
TONY PHILLIPS
(JP's A)
47
By Sunday, March 10, 2024
LEE ELLMORE (NP)
(B.S.S.C.B.)
w/o -
SCOTT BOURNE
(JP's A)
48
By Sunday, March 10, 2024
JASON BAKER
(JP's E)
2 - 0
DES MURPHY
(B.S.S.C.B.)
Third Round
49
By Sunday, April 7, 2024
1 - 2
PAUL GREENBERG (NP)
(JP's E)
50
By Sunday, April 7, 2024
1 - 2
ROBERT DUGGAN (NP)
(JP's E)
51
By Sunday, April 7, 2024
2 - 1
CONNOR TEMPLEMAN
(JP's B)
52
By Sunday, April 7, 2024
PAUL TOZER
(JP's B)
0 - 2
ROSS LEAVERS
(BIRCHANGER)
53
By Sunday, April 7, 2024
JAMIE WEEDON
(JP's A)
1 - 2
DARREN EDMONSTON
(BURNT MILL B)
54
By Sunday, April 7, 2024
LEE ELLMORE (NP)
(B.S.S.C.B.)
0 - 2
JASON BAKER
(JP's E)
55
By Sunday, April 7, 2024
JASON PEGRAM
(JP's A)
2 - 0
LES SHERLOCK
(HARLOW B)
56
By Sunday, April 7, 2024
2 - 0
SETH CHARTERS
(JP's F)
Quarter-Final
57
By Sunday, May 12, 2024
ROSS LEAVERS
(BIRCHANGER)
-
JASON BAKER
(JP's E)
58
By Sunday, May 12, 2024
0 - 2
JASON PEGRAM
(JP's A)
59
By Sunday, May 12, 2024
1 - 2
DARREN EDMONSTON
(BURNT MILL B)
60
By Sunday, May 12, 2024
2 - 1
ROBERT DUGGAN (NP)
(JP's E)
Semi-Final
61
By Sunday, June 9, 2024
JASON PEGRAM
(JP's A)
-
DARREN EDMONSTON
(BURNT MILL B)
62
By Sunday, June 9, 2024
ROSS LEAVERS
(BIRCHANGER)
-
PAUL GREENBERG (NP)
(JP's E)