Reading & District Billiards & Snooker League -
Administrator - Andrew Bolter | Andy.bolter123@hotmail.co.uk |
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups The EACOTT Cup | The Handicap Singles | The League Doubles Competition | The Reading & District Championship | The Seniors Championship (over 45's) |
The Handicap Singles
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
First Round
1
By Thursday, January 30, 2020
Gordon Southworth
(Tilehurst C (Div 2))
15
3 - 2
0
Rob Cleaver
(Tilehurst C (Div 2))
2
On Thursday, January 30, 2020
C Bark
(Tilehurst A (Div 1))
0
2 - 3
25
J MacBeth
(Tiehurst D (Div 2))
3
On Thursday, January 30, 2020
Javed Kayani
(Pangbourne (Div 1))
10
1 - 3
15
Sam Henry
(Tilehurst C (Div 2))
4
On Thursday, January 30, 2020
Paul Page
(Pangbourne (Div 1))
-5
2 - 3
20
Barry Lynne
(Tilehurst C (Div 2))
5
On Thursday, January 30, 2020
Steve Rush
(Pangbourne (Div 1))
0
2 - 3
-25
Nick Birney
(Earley Home Guard C (Div 1))
Second Round
6
By Friday, February 28, 2020
Chris Yon
(Tilehurst C (Div 2))
20
3 - 0
20
D Hatch
(Tiehurst D (Div 2))
7
By Friday, February 28, 2020
Roger Olney
(Tilehurst C (Div 2))
15
3 - 1
15
Gordon Southworth
(Tilehurst C (Div 2))
8
By Friday, February 28, 2020
Eddie Hatch
(Tiehurst D (Div 2))
20
0 - 3
25
J MacBeth
(Tiehurst D (Div 2))
9
By Friday, February 28, 2020
Lyndon Paxford
(Crucible Sports B (Div 1))
0
3 - 1
15
Sam Henry
(Tilehurst C (Div 2))
10
By Friday, February 28, 2020
Jack T
(Tiehurst D (Div 2))
20
0 - 3
-25
Nick Birney
(Earley Home Guard C (Div 1))
11
By Friday, February 28, 2020
Piers Richardson
(Tiehurst D (Div 2))
20
1 - 3
25
Steve Pritter
(Tiehurst D (Div 2))
12
By Friday, February 28, 2020
Ben O'Dell
(Goring A (Div 2))
10
3 - 1
-10
Richard Piner
(Earley Home Guard C (Div 1))
13
By Friday, February 28, 2020
Zaman Shah
(Tiehurst D (Div 2))
20
3 - 1
20
Barry Lynne
(Tilehurst C (Div 2))
Quarter-Final
14
By Saturday, March 21, 2020
Zaman Shah
(Tiehurst D (Div 2))
20
3 - 0
0
Lyndon Paxford
(Crucible Sports B (Div 1))
15
By Saturday, March 21, 2020
Ben O'Dell
(Goring A (Div 2))
10
3 - 0
25
J MacBeth
(Tiehurst D (Div 2))
16
By Saturday, March 21, 2020
Chris Yon
(Tilehurst C (Div 2))
20
1 - 3
-25
Nick Birney
(Earley Home Guard C (Div 1))
17
By Saturday, March 21, 2020
Steve Pritter
(Tiehurst D (Div 2))
25
0 - 3
15
Roger Olney
(Tilehurst C (Div 2))
Semi-Final
18
On Wednesday, October 21, 2020
Nick Birney
(Earley Home Guard C (Div 1))
-25
1 - 3
20
Zaman Shah
(Tiehurst D (Div 2))
19
On Wednesday, October 21, 2020
Roger Olney
(Tilehurst C (Div 2))
15
2 - 3
10
Ben O'Dell
(Goring A (Div 2))
Final
20
On Wednesday, October 21, 2020
Zaman Shah
(Tiehurst D (Div 2))
20
1 - 3
10
Ben O'Dell
(Goring A (Div 2))