Bury St Edmunds & District Snooker League -
Administrator - Peter Sturgeon | petersturgeon67@hotmail.com | 07919550147
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Aggregates | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Sponsors | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups PAIRS HANDICAP | CAPTAINS CUP | HANDICAP SINGLES | SINGLES | SNOOKER TEAM KNOCKOUT |
HANDICAP SINGLES
Home player to arrange matches,All games to be arranged at least 14 days prior to cut off date.Best of 3 frames Handicap applies to each frame WINNER TO INFORM THELMA BROWN OF RESULT 01284 752565/07713165992 PETER STURGEON WHATSAPP ON 07919550147
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
Venue
Third Round
1
By Friday, January 14, 2022
Adam Bird
(Lavenham RBL)
-7
- W
7
LOUIS O'SULLIVAN
(Bury Con B)
2
By Friday, January 14, 2022
STEVE STANDERE
(Meadlands)
-7
- W
14
Darren Hughes
(Fordham)
3
By Friday, January 14, 2022
RICHARD HEMPSTEAD
(Bury Con A)
7
W -
-7
Ken Lockwood
(Home Guard)
4
By Friday, January 14, 2022
Paul Sharpe
(Cheveley A)
-14
W -
-21
Nick Foulger
(Walsham)
5
By Friday, January 14, 2022
Shaun Payne
(Meadlands)
-35
W -
21
DOUG HARRIS
(Fordham)
6
By Friday, January 14, 2022
Richard Barton
(Meadlands)
-21
- W
7
Dale Kingfisher
(Station Hill A)
7
By Friday, January 14, 2022
John Davis
(Cheveley A)
-21
W -
-28
Michael Hazell
(Lavenham RBL)
8
By Friday, January 14, 2022
David Humphreys
(British Sugar)
0
W -
7
Mark Ashpole
(Exning New)
9
By Friday, January 14, 2022
Dan Abbott
(Bury Con B)
14
- W
0
Dean Foster
(Bury Con A)
10
By Friday, January 14, 2022
Gavin Squirrell
(Meadlands)
-7
W -
-21
John Goodchild
(Lavenham RBL)
11
By Friday, January 14, 2022
Ash Lewis
(Bury Con B)
7
- W
-14
Darren Mitchell
(Station Hill A)
12
By Friday, January 14, 2022
Lauren McNamee
(Meadlands)
0
- W
-21
Carl Collins
(Meadlands)
13
By Friday, January 14, 2022
Mac Lambourne
(Home Guard)
7
- W
0
Richard Russell
(Cheveley B)
14
By Friday, January 14, 2022
Carl Harris
(Fordham)
7
- W
-21
Peter Hobson
(Bury Con A)
15
By Friday, January 14, 2022
WAYNE SKILL
(Station Hill A)
-7
W -
0
Tom Washer
(Bury Con B)
16
By Friday, January 14, 2022
Ryan Hales-Phillips
(Station Hill A)
14
- W
-28
Duncan Ralph
(Meadlands)
Fourth Round
17
By Friday, February 25, 2022
Dale Kingfisher
(Station Hill A)
7
W - L
0
David Humphreys
(British Sugar)
18
By Friday, February 25, 2022
Shaun Payne
(Meadlands)
-35
W -
-21
Carl Collins
(Meadlands)
19
By Friday, February 25, 2022
Duncan Ralph
(Meadlands)
-28
W -
14
Darren Hughes
(Fordham)
20
By Friday, February 25, 2022
John Davis
(Cheveley A)
-21
W -
-7
Gavin Squirrell
(Meadlands)
21
By Friday, February 25, 2022
Darren Mitchell
(Station Hill A)
-14
W - L
0
Richard Russell
(Cheveley B)
22
By Friday, February 25, 2022
Peter Hobson
(Bury Con A)
-21
W - L
7
RICHARD HEMPSTEAD
(Bury Con A)
23
By Friday, February 25, 2022
Paul Sharpe
(Cheveley A)
-14
- W
7
LOUIS O'SULLIVAN
(Bury Con B)
24
By Friday, February 25, 2022
WAYNE SKILL
(Station Hill A)
-7
1 - 2
0
Dean Foster
(Bury Con A)
Quarter-Final
25
By Friday, March 25, 2022
Shaun Payne
(Meadlands)
-35
W -
-14
Darren Mitchell
(Station Hill A)
26
By Friday, March 25, 2022
John Davis
(Cheveley A)
-21
W -
-21
Peter Hobson
(Bury Con A)
27
By Friday, March 25, 2022
Dean Foster
(Bury Con A)
0
- W
7
Dale Kingfisher
(Station Hill A)
28
By Friday, March 25, 2022
Duncan Ralph
(Meadlands)
-28
W -
7
LOUIS O'SULLIVAN
(Bury Con B)
Semi-Final
29
By Tuesday, May 3, 2022 (20:00)
Shaun Payne
(Meadlands)
-35
-
-28
Duncan Ralph
(Meadlands)
Meadlands Recreation Club
30
On Tuesday, May 3, 2022 (20:00)
John Davis
(Cheveley A)
-21
-
7
Dale Kingfisher
(Station Hill A)
Walsham Le Willows Sports Club
Final
31
On Tuesday, May 24, 2022
John Davis
(Cheveley A)
-21
-
-35
Shaun Payne
(Meadlands)
Walsham Le Willows Sports Club