Bishops Stortford & District Snooker League - |
Administrator - Chris Coney | Chrisconey@me.com | 07540 109183 | ||||
League | Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe | |||
Cups | ERIC ZELLY TROPHY (SINGLES SCRATCH) | INTER DIVISIONAL CUP (SINGLES HANDICAP) | JOHNSON MATHEY CUP (DOUBLES HANDICAP) | SCRATCH PLUS SINGLES CUP | TEAM KNOCKOUT | | |||
|
TEAM KNOCKOUT |
Match Date |
Home
Team
|
Away Team | ||
First Round | ||||
1 |
On Monday, October 7, 2019 | (Division 2) HARLOW B |
1 - 5 |
JP's F (Division 1) |
2 |
On Tuesday, October 8, 2019 | (Division 2) BRITISH LEGION |
4 - 5 |
JP's E (Division 2) |
3 |
On Tuesday, October 8, 2019 | (Division 2) HARLOW F |
W/o - |
BIRCHANGER (Division 1) |
4 |
On Tuesday, October 8, 2019 | (Division 2) BURNT MILL E |
5 - 4 |
JP's G (Division 2) |
5 |
On Tuesday, October 8, 2019 | (Division 2) SAWBRIDGEWORTH A |
5 - 3 |
SAWBRIDGEWORTH C (Division 2) |
6 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 1) JP's B |
3 - 5 |
SAWBRIDGEWORTH B (Division 1) |
7 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 1) SHADES |
W/o - |
B.S.S.C.A. (Division 1) |
8 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 1) B.S.S.C.B. |
5 - 1 |
HEMNAL B (Division 2) |
9 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 1) HEMNAL A |
4 - 5 |
HARLOW D (Division 1) |
10 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 1) HARLOW A |
6 - 2 |
HARLOW G (Division 2) |
11 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 1) HARLOW H |
0 - 5 |
BURNT MILL D (Division 2) |
12 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 1) JP's A |
5 - 2 |
HARLOW E (Division 2) |
13 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 1) JP's C |
- |
BYE (Division 2) |
14 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 2) JP's D |
- |
BYE (Division 2) |
15 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 2) BURNT MILL B |
- |
BYE (Division 2) |
16 |
On Wednesday, October 9, 2019 | (Division 1) BURNT MILL C |
- |
BYE (Division 2) |
Second Round | ||||
17 |
On Tuesday, November 5, 2019 | (Division 2) SAWBRIDGEWORTH A |
- W/o |
HARLOW A (Division 1) |
18 |
On Tuesday, November 5, 2019 | (Division 2) BURNT MILL E |
5 - 1 |
JP's F (Division 1) |
19 |
On Tuesday, November 5, 2019 | (Division 2) BURNT MILL B |
5 - 4 |
BURNT MILL D (Division 2) |
20 |
On Wednesday, November 6, 2019 | (Division 1) SHADES |
5 - 0 |
HARLOW F (Division 2) |
21 |
On Wednesday, November 6, 2019 | (Division 1) JP's C |
3 - 5 |
BURNT MILL C (Division 1) |
22 |
On Wednesday, November 6, 2019 | (Division 1) JP's A |
3 - 5 |
JP's E (Division 2) |
23 |
On Wednesday, November 6, 2019 | (Division 1) HARLOW D |
3 - 5 |
JP's D (Division 2) |
24 |
On Wednesday, November 6, 2019 | (Division 1) B.S.S.C.B. |
3 - 5 |
SAWBRIDGEWORTH B (Division 1) |
Quarter-Final | ||||
25 |
On Tuesday, January 14, 2020 | (Division 2) JP's D |
3 - 5 |
JP's E (Division 2) |
26 |
On Tuesday, January 14, 2020 | (Division 2) BURNT MILL E |
5 - 4 |
SAWBRIDGEWORTH B (Division 1) |
27 |
On Wednesday, January 15, 2020 | (Division 1) SHADES |
5 - 2 |
HARLOW A (Division 1) |
28 |
On Wednesday, January 15, 2020 | (Division 1) BURNT MILL C |
5 - 4 |
BURNT MILL B (Division 2) |
Semi-Final | ||||
29 |
On Tuesday, May 5, 2020 | (Division 2) JP's E |
- |
BURNT MILL E (Division 2) |
30 |
On Wednesday, May 6, 2020 | (Division 1) SHADES |
- |
BURNT MILL C (Division 1) |