Bishops Stortford & District Snooker League -
Administrator - Jim Coram | stortfordsnooker@outlook.com | 0772 5894642
League Tables | Fixtures & Results | Player Rankings | Player Stats (All Seasons) | Highest Breaks | Breaks (All Divisions & Cups) | Breaks (All Seasons) | Head to Head | Clubs | Pictures | Roll of Honour | News | Forum | Committee | Documents | Rules | Search | Subscribe
Cups CHANCELLOR TROPHY (DIVISION 2 WINNERS) | DRAPER TROPHY (HIGHEST BREAK) | ERIC ZELLY TROPHY (SINGLES SCRATCH) | GEOFF DENLEY CHALLENGE CUP | INTER DIVISIONAL CUP (SINGLES HANDICAP) | JOHNSON MATHEY CUP (DOUBLES HANDICAP) | PRESIDENTS CUP | scratch league | TAXI CUP | TEAM KNOCK-OUT CUP | THE BRAZIER BOWL (DIVISION ONE WINNERS) | TONY JOHNSON MEMORIAL TROPHY | WALDEN CHALLENGE |
PRESIDENTS CUP
  Match Date
Home Player
Hcp
 
Hcp
Away Player
Preliminary Round
1
Saturday, February 21, 2009
MATT WOOD
(SHADES)
10
0 - bt
10
MALCOLM SPRINGHAM
(BURNT MILL A)
2
Saturday, February 21, 2009
KEN DIGNAM
(RILEYS)
-8
0 - bt
8
DAVE MILES
(MAYPOLE A)
3
Saturday, February 21, 2009
DAVE  CLARKE
(SAWBRIDGEWORTH B)
-8
bt - 0
-5
MARTIN WILES
(RILEYS)
4
Saturday, February 21, 2009
GLENN KJOLSEN
(HARLOW B)
5
bt - 0
-18
DAVE STANNARD
(HEMNAL B)
5
Saturday, February 21, 2009
JOHN QUICK
(RILEYS)
12
0 - bt
-14
DANNY MOONEY
(HEMNAL A)
6
Saturday, February 21, 2009
LEROY CRISP
(SAWBRIDGEWORTH D)
24
bt - 0
10
ROBERT  JONES
(BURNT MILL C)
7
Saturday, February 21, 2009
ALLAN BUSS
(SHADES)
8
0 - bt
-6
BOB LOVELL
(W.M.C.B)
First Round
8
Saturday, February 21, 2009
MALCOLM SPRINGHAM
(BURNT MILL A)
10
0 - bt
9
TREVOR TAGGART
(HEMNAL A)
9
Saturday, February 21, 2009
DAVE MILES
(MAYPOLE A)
8
0 - bt
-10
PAUL BLUNDEN
(SAWBRIDGEWORTH D)
10
Saturday, February 21, 2009
DAVE  CLARKE
(SAWBRIDGEWORTH B)
-8
bt - 0
-1
GARY ALLAN
(HEMNAL A)
11
Saturday, February 21, 2009
GLENN KJOLSEN
(HARLOW B)
5
bt - 0
21
CHARLIE NUNN
(HARLOW E)
12
Saturday, February 21, 2009
IAN WAITE
(BURNT MILL B)
2
0 - bt
-42
NEIL WATERMAN
(SAWBRIDGEWORTH D)
13
Saturday, February 21, 2009
nat cole
(MAYPOLE A)
-12
bt - 0
-21
KEITH YOUELL
(RILEYS)
14
Saturday, February 21, 2009
KEN FREEMAN
(MAYPOLE A)
18
bt - 0
14
MICK SPEED
(W.M.C.B)
15
Saturday, February 21, 2009
STEVE WHEATLAND
(BURNT MILL B)
-16
0 - bt
12
JOHN JACKSON
(HARLOW B)
16
Saturday, February 21, 2009
STEVE BOTHWELL
(SAWBRIDGEWORTH D)
3
bt - 0
ADAM INGRAM
(BURNT MILL B)
17
Saturday, February 21, 2009
TOM BARDEN
(SAWBRIDGEWORTH D)
-14
bt - 0
3
MIKE BURRELL
(SAWBRIDGEWORTH B)
18
Saturday, February 21, 2009
LAWRENCE MILES
(MAYPOLE A)
10
bt - 0
22
CHRIS ASHTON
(MAYPOLE A)
19
Saturday, February 21, 2009
PAUL DAWSON
(HEMNAL A)
-10
bt - 0
-12
KEVIN PEACE
(RILEYS)
20
Saturday, February 21, 2009
DANNY MOONEY
(HEMNAL A)
-14
bt - 0
-33
DAVID TAYLOR
(HARLOW B)
21
Saturday, February 21, 2009
SHAUN DIGNAM
(RILEYS)
20
bt - 0
-1
LAINE STEARN
(HARLOW E)
22
Saturday, February 21, 2009
LEROY CRISP
(SAWBRIDGEWORTH D)
24
0 - bt
-19
PETER DIGNAM
(RILEYS)
23
Saturday, February 21, 2009
BOB LOVELL
(W.M.C.B)
-6
0 - bt
-46
DARREN EDMONSTON
(BURNT MILL B)
Second Round
24
Saturday, February 21, 2009
TREVOR TAGGART
(HEMNAL A)
9
0 - bt
-10
PAUL BLUNDEN
(SAWBRIDGEWORTH D)
25
Saturday, February 21, 2009
DAVE  CLARKE
(SAWBRIDGEWORTH B)
-8
bt - ret
5
GLENN KJOLSEN
(HARLOW B)
26
Saturday, February 21, 2009
NEIL WATERMAN
(SAWBRIDGEWORTH D)
-42
bt - 0
-12
nat cole
(MAYPOLE A)
27
Saturday, February 21, 2009
KEN FREEMAN
(MAYPOLE A)
18
0 - bt
12
JOHN JACKSON
(HARLOW B)
28
Saturday, February 21, 2009
S BOTHWELL
(HARLOW E)
3
bt - 0
-14
TOM BARDEN
(SAWBRIDGEWORTH D)
29
Saturday, February 21, 2009
LAWRENCE MILES
(MAYPOLE A)
10
0 - bt
-10
PAUL DAWSON
(HEMNAL A)
30
Saturday, February 21, 2009
DANNY MOONEY
(HEMNAL A)
-14
bt - 0
20
SHAUN DIGNAM
(RILEYS)
31
Saturday, February 21, 2009
PETER DIGNAM
(RILEYS)
-19
0 - bt
-46
DARREN EDMONSTON
(BURNT MILL B)
Quarter-Final
32
Saturday, February 21, 2009
PAUL BLUNDEN
(SAWBRIDGEWORTH D)
-10
bt - 0
-8
DAVE  CLARKE
(SAWBRIDGEWORTH B)
33
Tuesday, February 24, 2009
NEIL WATERMAN
(SAWBRIDGEWORTH D)
-42
0 - bt
12
JOHN JACKSON
(HARLOW B)
34
Tuesday, February 24, 2009
S BOTHWELL
(HARLOW E)
3
bt - 0
-10
PAUL DAWSON
(HEMNAL A)
35
Tuesday, February 24, 2009
DANNY MOONEY
(HEMNAL A)
-14
bt - 0
-46
DARREN EDMONSTON
(BURNT MILL B)
Semi-Final
36
Tuesday, February 24, 2009
PAUL BLUNDEN
(SAWBRIDGEWORTH D)
-10
0 - bt
12
JOHN JACKSON
(HARLOW B)
37
Tuesday, February 24, 2009
S BOTHWELL
(HARLOW E)
3
bt - 0
-14
DANNY MOONEY
(HEMNAL A)
Final
38
Tuesday, February 24, 2009
S BOTHWELL
(HARLOW E)
3
bt - 0
12
JOHN JACKSON
(HARLOW B)